fot.X/PKO BP Ekstraklasa

Puszcza Niepołomice wygrała z Piastem Gliwice sobotni mecz 34. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. To cenna wygrana, która pozwoliła Puszczy utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Przed ostatnią kolejką sezonu Puszcza Niepołomice nie miała wciąż zagwarantowanego utrzymania się w PKO BP Ekstraklasie. Musiała ona bowiem oglądać się na niżej notowanych – Wartę Poznań i Koronę Kielce.

W meczu z Piastem Puszcza Niepołomice wygrała 1:0. Zwycięski gol padł w 62. minucie. Po dograniu z lewej strony piłkę głową zgrywał Zapolnik, zaś do siatki wpakował ją z bliskiej odległości – Kamil Zapolnik.

Najważniejszy mecz w sezonie. Gratuluję swoim zawodnikom. Mieliśmy pomysł, który to zrealizowaliśmy. Stanęliśmy na wysokości zadania. Skutecznie wykorzystaliśmy swoją szansę. Osiągnęliśmy niemożliwe – mówił po meczu trener Tomasz Tułacz.

Rok temu Puszcza Niepołomice świętowała awans do PKO BP Ekstraklasy. – To jest coś nieprawdopodobnego. Sprawa awansu była rzeczą nieprawdopodobną, natomiast utrzymanie się w rozgrywkach to kosmos. Mam nadzieję, że będziemy na tym poziomie jak najdłużej – dodał trener Tułacz.

Puszcza Niepołomice zajęła ostatecznie 12. miejsce z dorobkiem 40 pkt.

PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka
Puszcza Niepołomice – Piast Gliwice 1:0
62′ Zapolnik

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!