Fot: pzps.pl

Trwa zgrupowanie młodzieżowej kadry siatkarek Polski U-22 reprezentacyjny sezon. Na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku od 19 maja trenuje osiemnaście zawodniczek. 

Trener Jakub Głuszak ma do dyspozycji dziewczęta, które w zakończonym sezonie reprezentowały kluby TAURON Ligi oraz pierwszej ligi. Jest również Karolina Staniszewska, która ostatni rok karierę siatkarską kontynuowała za oceanem, w uczelnianej ekipie Michigan State University, a za nim tam się udało z ITA TOOLS Stalą Mielec uzyskała awans do polskiej elity.

Dla tej kategorii wiekowej kadry najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną od 1 do 6 lipca we Włoszech (Lecce/Taranto). Ekipa Polski awans wywalczyła w kontynentalnych kwalifikacjach na Łotwie. Biało-Czerwone trafiły do grupy drugiej, w której spotkają się z Serbkami, Portugalkami i Czeszkami. W pierwszej wraz z Włoszkami będą walczyć Turczynki, Ukrainki i Łotyszki.

Na zakończenie zgrupowania w Szczyrku polskie siatkarki zagrają dwa mecze kontrolne z reprezentacją University Tennessee, jedną z najlepszych drużyn akademickiej ligi w USA.

W okresie przygotowawczym polskie siatkarki mają jeszcze w planie m.in. mecze kontrolne w Turcji oraz w Nowym Dworze Mazowieckim z Ukrainą.

Kadra U22 kobiet na zgrupowaniu w Szczyrku:
Rozgrywające
Pola Janicka, Oliwia Milkowska, Julia Sobalska

Atakujące
Natalia Godlewska, Julia Stancelewska

Środkowe
Dominika Pierzchała, Natalia Kecher, Martyna Zięba, Agata Milewska

Przyjmujące
Natalia Bandurska, Barbara Latos, Amelia Senica, Karolina Staniszewska, Anna Fiedorowicz, Natalia Rejment

Libero
Natalia Pajdak, Joanna Chorąża, Klaudia Łyduch

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Jakub Głuszak trener
Ryszard Litwin II trener
Mikołaj Mariaskin asystent trenera
Ireneusz Waleczek trener współpracujący
Maciej Zając trener przygotowania fizycznego
Adrian Ziobro statystyk
Grzegorz Cieplik fizjoterapeuta
Andrzej Wołkowycki kierownik

Źródło: pzps.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!