Foto: Martyna Szydłowska

Faza grupowa na Mistrzostwach Europy U22 w siatkówce plażowej dobiegła końca. Dziś zapadały już rozstrzygnięcia związane z fazą pucharową. Okazuje się, że w niej o medal zagrają Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. 

Runda 24: Madsen/Krogh – Lejawa/Beta 0:2 (11:21, 15:21)

W rundzie 24 Filip Lejawa i Szymon Beta walczyli z Duńczykami Madsenem i Kroghem. Rywale nie odpuścili i w dosłownie pół godziny rozgromili Polaków. Pozytywnym akcentem po polskiej stronie siatki był szczelny blok oraz przebłyski w ataku. Od czasu do czasu wpadał też niezły serwis. To wszystko okazało się zbyt mało, żeby pokonać swietnie dysponowanych siatkarzy.

Runda 16: Ciężkowska/Łunio – Beutel/Uhl 2:0 (23:21, 21:17)

Po zwycięstwie w grupie Ciężkowska i Łunio starły się w rundzie 16 z Beutel i Uhl. W inaugurującym secie największą bronią Niemek był skuteczny serwis. Mimo to Polki zacisnęły zęby i doprowadziły do szczęśliwego zakończenia. W drugiej partii było już znacznie spokojniej, przez co biało-czerwone pewnie wygrały 21:17, i w całym meczu 2:0. To dało im awans do ćwierćfinału. Łącznie w spotkaniu z Niemkami Łunio zdobyła dziesięć oczek, a Ciężkowska osiem.

Runda 16: Hammarberg/Berger – Lejawa/Beta 2:1 (21:16, 16:21, 15:11)

Lejawa i Beta w rundzie 16 spotkali się z austriackim duetem Hammerbegiem i Bergerem. W tym meczu było wszystko począwszy od wygranej Austriaków, aż po urwanie jednego seta przez Polaków. Ostatecznie jednak to przeciwnicy lepiej serwowali, a biało-czerwoni popełniali zbyt wiele błędów, przez co wylądowali poza turniejem kończąc go na dziewiątym miejscu.

Ćwierćfinał: Carro/Serrano – Ciężkowska/Łunio 0:2 (22:24, 15:21)

Jednym z ważniejszych sobotnich spotkań był ćwierćfinał Ciężkowskiej i Łunio rozegrany przeciwko Carro i Serrano. Hiszpanki podjęły rękawice i bardzo długo trzymały się tuz za Polkami. Dopiero podczas gry na przewagi szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Ciężkowskiej i Łunio.

W drugiej odsłonie Polki robiły to co do nich należało. W bloku wybornie radziła sobie Ciężkowska, a w ataku dziewczyny naprzemiennie kończyły piłki. To doprowadziło do wysokiej wygranej 21:15, i w całym ćwierćfinale 2:0.

Podczas tego meczu Łunio zanotowała czternaście punktów, a Ciężkowska szesnaście. W półfinale na biało-czerwone czekają Ukrainki Serdiuk i Romaniuk.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!