Foto: pzps.pl

Ciężkowska i Łunio świetnie spisały się na Mistrzostwach Europy U22 w siatkówce plażowej. W półfinale wygrały z Ukrainkami, a w finale przegrały z Czeszkami. 

W pierwszym secie Ukrainki zdecydowanie lepiej weszły w mecz. Po ataku Serdiuk prowadziły 4:2. Biało-czerwone odrobiły straty przy serwisie Ciężkowskiej, i grały punkt za punkt 7:7. Rywalki szybko ponownie odskoczyły, a Polki kilkukrotnie doprowadzały jeszcze do remisu. W końcówce jednak to Ukrainki były górą 21:18.

W drugiej odsłonie Ciężkowska i Łunio poprawiły się. Obie polskie siatkarki świetnie serwowały, a do tego bardzo dobrze atakowały. Ukrainki długo nie potrafiły się odnaleźć, a kiedy wydawało się, że to zrobiły to set dobiegł końca na korzyść Polek (21:15).

W tie-breaku gra długo opierała się na walce oczko za oczko. Kluczowa okazała się zagrywka i blok Ciężkowskiej, które spowodowały odskoczenie biało-czerwonych. Do tego doszedł jeszcze dobry serwis Łunio, a następnie szczelne dłonie Ciężkowskiej, które przyczyniły się do wygranej Polek 15:9, i w całym meczu 2:1.

Łącznie Łunio zanotowała piętnaście oczek, a Ciężkowska jedenaście.

Ciężkowska/Łunio – Serdiuk/Romaniuk 2:1 (18:21, 21:15, 15:9)

W finale początkowo to Polki były mocniejsze. Już w inaugurującym secie biało-czerwone wysforowały się na prowadzenie. Dobrą robotę serwisem wykonała Małgorzata Ciężkowska, a atakiem Urszula Łunio. Nasze siatkarki w końcówce również były nie do zatrzymania wygrywając 21:14.

W drugiej partii Czeszki wzięły się do wytężonej pracy i zaczęły odrabiać straty. Tym razem to one znacząco prowadziły. Co prawda zagrywka Ciężkowskiej spowodowała, że Polki doszły rywalki (13:13). Ich radość nie trwała zbyt długo, bo cztery akcje z rzędu zwyciężyły Czeszki (17:13). Tym razem Ciężkowska i Łunio nie odrobiły już strat i przegrały 17:21.

W tie-breaku Łunio zaserwowała asa, a Czeszki odpłaciły się kontrami (5:2). Biało-czerwone doprowadziły do remisu 6:6, a później z punktowym serwisem wyskoczyła Katarina Pavelkova. Od tego momentu to właśnie rywalki Polek prezentowały się skuteczniej. Na sam koniec asa, który dał tytuł dołożyła Anna Pavelkova.

W całym finale Urszula Łunio zanotowała piętnaście punktów, a Małgorzata Ciężkowska jedenaście.

Ciężkowska/Łunio – Pavelkova K./Pavelkova A. 1:2 (21:14, 17:21, 10:15)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!