Drugi sparingowy mecz w ramach przygotowań do Euro 2024 reprezentacji Polski dostarczył kolejnych problemów. Potwierdzono, że w meczu z Holandią nie wystąpi filar zespołu.

Mecz z Turcją zakończył się kolejną wygraną zawodników prowadzonych przez Michała Probierza. Po raz kolejny Polacy nie mogą mimo wygranej być w stu procentach zadowoleni, gdyż kadrowiczów napotkały następne urazy.

Jak poinformowano na profilu Łaczy nas piłka najgorszy okazała się być kontuzja Roberta Lewandowskiego, który jest już wie, że nie wystąpi w spotkaniu z Holandią

W dalszej części komunikatu możemy przeczytać, iż – Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją – mówi lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. – Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni – dodaje.

Potwierdzona absencja Roberta Lewandowskiego oraz niepewny występ Karola Świderskiego powodują, że selekcjoner Michał Probierz aktualnie może być pewny występu jedynie Krzysztofa Piątka oraz Adama Buksy, którzy są ostatnimi z dostępnych napastników.

W przypadku urazu Pawła Dawidowicza wszystko rozstrzygnie się w najbliższym czasie.

Polacy rozpoczną zmagania na mistrzostwach Europy już w niedzielę, gdy zmierzą się z zespołem Rolanda Koemana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!