Michał Paluta dołącza do Global 6 Cycling
Po niekończących się poszukiwaniach, były mistrz Polski ze startu wspólnego znalazł zespół, w którego barwach będzie prezentować się w tym sezonie. Michał Paluta został dzisiaj zaprezentowany jako nowy kolarz nowozelandzkiej drużyny kontynentalnej – Global 6 Cycling.
Pochodzący ze Strzelec Krajeńskich 25-latek przez całą swoją dotychczasową karierę był związany z drużyną CCC, dla której jeździł w latach 2015-2020, a ostatni sezon spędził na poziomie worldtourowym. Wraz z końcem działalności drużyny Polak miał olbrzymie trudności ze znalezieniem drużyny na obecny rok, jednak nareszcie się udało.
Nowa drużyna Paluty, czyli Global 6 Cycling, to zespół, który powstał przed obecnym sezonem z inicjatywy Jamesa Mitriego, nowozelandzkiego kolarza. Formacja ta wciąż nie doczekała się jeszcze debiutu podczas wyścigu. Drużyna jest zarejestrowana w UCI na poziomie kontynentalnym.
Michał Paluta ma na koncie jedno profesjonalne zwycięstwo, którym jest zdobycie tytułu mistrza Polski ze startu wspólnego w 2019 roku w Ostródzie. Oprócz tego Polak ma również wygrany jeden z etapów Karpackiego Wyścigu Kurierów z roku 2016. W minionym sezonie Paluta miał okazję zadebiutować w Wielkim Tourze, a miało to miejsce podczas wyścigu Vuelta a España.
Polecane
Wspinaczka sportowa30.03.26Aleksandra Kałucka z rekordem życiowym i mistrzostwem Polski we wspinaczce sportowej!
Mariusz Cichowski
Kolarstwo29.03.26Velika Nagrada Novega Mesta 2026: Wysokie miejsce Patryka Stosza w słoweńskim klasyku!
Ewa Betlej
Kolarstwo28.03.26Classic Loire Atlantique 2026: Marcin Budziński świetny w klasyku! Polski kolarz stanął na podium!
Ewa Betlej
Kolarstwo25.03.26Ronde Van Brugge 2026: „Aniołek” znów wysoko!
Ewa Betlej