Tenis
Fot:sopotopen.com

Kamil Majchrzak pokonał w spotkaniu pierwszej rundy Australian Open Włocha Andreasa Seppiego 6:1, 6:1, 7:5 i awansował do kolejnej rundy.

W pierwszym secie Majchrzak nie dał szans o 11 lat starszemu rywalowi przełamując go trzykrotnie i wygrywające pierwszego seta 6:1. Drugi set był niemalże identyczny do pierwszego. Sklasyfikowany na 107. miejscu w rankingu ATP, Seppi pierwszego gema wywalczył przy stanie 3:1. Jak się okazało był to jedyny gem zdobyty przez rywala Majchrzaka w drugim secie.

Dużo walki było w trzecim gemie gdzie zawodnicy wygrywali gemy przy swoim podaniu bez żadnego problemu. Pierwszego break pointa w jedenastym gemie miał Kamil Majchrzak i wykorzystał drugą szanse przełamując rywala. W kolejnym gemie sklasyfikowany na 107.miejscu w rankingu ATP polski tenisista przy swoim podaniu pewnie zwyciężył i ostatecznie mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Andreas Seppi – Kamil Majchrzak 1:6, 1:6, 5:7