Fot: Cyfrasport

Co prawda, reprezentacja Polski do lat 19 przegrała dzisiaj w Gdyni z Włochami 0:1, ale nie przeszkodziło to w wygraniu swojej grupy. Młodzi biało-czerwoni awansowali do kolejnej fazy.

W 17. minucie spotkania Wiktor Matyjewicz celnie dośrodkował do Tomasza Pieńko, który umieścił piłkę w siatce, jednakże Polak znajdował się na pozycji spalonej, co spowodowało nieuznaniem gola.

Chwilę później Jakub Kolan sfaulował przeciwnika w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Tomasso Mancini, który chybił nad bramką. Do przerwy widniał remis bezbramkowy.

Druga część gry niespecjalnie zachwyciła. Wydawało się, że wynik remisowy już się utrzyma do końca, gdy w samej końcówce pojedynku Matyjewicz nieprzepisowo zatrzymał Włocha, co poskutkowało czerwoną kartką. Włosi mieli wówczas drugi rzut karny, którego  Samuele Vignato zamienił na zwycięskie trafienie.

Pomimo porażki Polska U-19 awansowała do następnej fazy eliminacji do mistrzostw Europy.