Kajakarski Puchar Świata w Poznaniu trwa już od wczoraj, ale dopiero dziś Polacy wywalczyli na wodzie pierwsze krążki i to od razu pokaźną ich ilość, bo aż siedem.

Polacy wystąpili dziś w kilku finałach medalowych. W sześciu z nich udało im się zdobyć krążki.

Z najcenniejszego kruszcu medale trafiły do czwórki na 500 metrów. Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto nie miały sobie równych. Polki pokonały drugie na mecie Chinki o prawie pół sekundy.

W jedynce na 200. metrów świetnie powalczyła Katarzyna Kołodziejczyk wygrywając z Hauge Matthiesen, a w dwójce na tym samym dystansie zwyciężyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska.

Niewiele do medalu zabrakło Katarzynie Kołodziejczyk wraz z Justyną Iskrzycką. W finale C1 na 200 metrów wystartowała też utytułowana Dorota Borowska. Polka zafiniszowała tuż za podium, na czwartym miejscu.

Sukcesy odnosili też panowie. W konkurencji C4 na 500 m. Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych dopłynęli na pierwszym miejscu. Srebrny medal przypadł również Polakom – Juliuszowi Kitewskiemu, Adrianowi Kłosowi, Kacprowi Sieradzanowi, Krystianowi Hołdakowi.

Medale zdobywali też panowie w C1 na 1000 metrów (srebro Wiktora Głazunowa) i C2, również na 1000 metrów (brąz Dominika Nowackiego wraz z Łukaszem Witkowskim).

Czwarte miejsce w finale A zajęli natomiast Kacper Sieradzan i Adrian Kłos (C2 na 1000 metrów).