
ME w judo: Nadal bez sukcesu! Szybkie odpadnięcia Polaków!
Przedostatni dzień mistrzostw Europy w judo nie dał powodów do optymizmu. Wśród trzech Polaków nie znalazł się nikt kto byłby w stanie powalczyć o krążek.
W kategorii 81 kg. Paweł Drzymał odpadł już w pierwszej rundzie z Ukraińcem Vladyslavem Kolobovem.
Trochę dłużej ekscytować się udziałem na Mistrzostwach Starego Kontynentu udało się Aleksandrze Kowalewskiej (kat. 70 kg). Polska judoczka w inaugurującej rundzie miała wolny los, a w drugiej spotkała się z Mariam Tchanturia. Gruzinka musiała uznać jej wyższość. Na tym kończą się dobre informację, bo później to Portugalka Tais Pina rozprawiła się z Kowalewską eliminując ją z ME.
Jutro ostatni dzień mistrzostw, podczas którego zobaczymy Grzegorza Teresińskiego, Patryka Brońca i Urszulę Hofman. Wierzymy, że przyniesie on jakiś biało-czerwony sukces!
Polecane
- Sporty walki18.07.25
Polyak Imre & Varga Janos Memorial w zapasach: Drugi dzień nieudany dla Polaków! Szybkie odpadnięcia Sadowskiego, Szuckiego i Wojtkowskiego!
Ewa Betlej
- Sporty walki17.07.25
Polyak Imre & Varga Janos Memorial w zapasach: Baranowski i Baran z medalami!
Ewa Betlej
- Judo06.07.25
European Open w judo: Patryk Broniec i Natalia Stokłosa z medalami!
Ewa Betlej
- Sporty walki06.07.25
MEU20 w zapasach: Bartłomiej Nowakowski piąty ostatniego dnia rywalizacji w Caorle! W repasażu nie poradził sobie Dubowski!
Ewa Betlej