
ME w pięcioboju nowoczesnym: Sztafeta męska na piątym miejscu ostatniego dnia mistrzostw!
Ostatniego dnia pięciobojowych Mistrzostw Europy w Madrycie Kamil Kasperczak i Maciej Klimek stanęli do rywalizacji w sztafecie męskiej.
Ostatnim akordem Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym były męskie sztafety.
Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania od piątego wyniku w szermierce (dwieście trzydzieści punktów), co plasowało ich za Czechami, Ukraińcami, Hiszpanami i Włochami. Odrobinę awansowali (na czwartą lokatę), po świetnym występie na torze OCR. Jeszcze lepiej było na pływalni, gdzie mieli drugi rezultat w wyścigu na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym. Mimo to nie zdołali się przesunąć w klasyfikacji. Przed laser run Klimek i Kasperczak znajdowali się na piątej pozycji i na takiej skończyli mistrzostwa. W biegu połączonym ze strzelaniem ustanowili ósmy czas.
Po zliczeniu dorobku punktowego Kamil Kasperczak i Maciej Klimek zakończyli Mistrzostwa Starego Kontynentu na dobrej piątej lokacie.
Polecane
- Pięciobój nowoczesny27.07.25
ME w pięcioboju nowoczesnym: Małgorzata Karbownik dwunasta! Sztafeta mix ósma!
Ewa Betlej
- Pięciobój nowoczesny25.07.25
ME w pięcioboju nowoczesnym: Małgorzata Karbownik jedyną polską przedstawicielką w finałach!
Ewa Betlej
- Pięciobój nowoczesny23.07.25
ME w pięcioboju nowoczesnym: Było ich trzech, do półfinału awansował tylko Kamil Kasperczak!
Ewa Betlej
- Pięciobój nowoczesny22.07.25
ME w pięcioboju nowoczesnym: Awans Biernackiej, Kapały i Karbownik do półfinału!
Ewa Betlej