[PILNE]: Szymon Marciniak miał prowadzić spotkanie Ligi Mistrzów, lecz nie wyszedł na boisko!
Demony zdrowotne, które dręczyły Szymona Marciniaka znów wróciły. Polak uniknął najgorszego.
Mecz Liverpoolu z Galatasaray miał być dla Szymona MArciniaka wielkim świętem i przypieczętowaniem 60. meczów poprowadzonych w UEFA Champions League, co jest jednocześnie rekordem wszechczasów. Jednakże finalnie arbiter z Płocka na boisko nie wyszedł.
To spotkanie miało być dla Szymon Marciniak pierwszym występem w fazie pucharowej obecnej edycji UEFA Champions League. Wcześniej arbiter nie otrzymywał nominacji ani na mecze 1/16 finału, ani na pierwsze starcia 1/8 finału, ponieważ wracał do pełnej dyspozycji po grudniowym zabiegu operacyjnym. Z tego samego powodu opuścił również pięć pierwszych kolejek wiosennej części Ekstraklasa.
– Miałem w grudniu operację po meczu Pucharu Polski na Piaście Gliwice (mecz z Lechem Poznań – przyp. red.). Na drugi dzień zostałem w Katowicach i była operacja. Musiałem troszkę obciąć kości, może to brzmi brzydko i poważnie, ale rzeczywiście zabieg był poważny – tłumaczył Tomaszowi Wijasowi z Canal+.
Na jubileuszowy, 60. występ w UEFA Champions League arbiter będzie musiał jeszcze poczekać. Bezpośrednio przed rozpoczęciem meczu na Anfield jego obowiązki przejął Paweł Raczkowski, który pierwotnie znajdował się w obsadzie jako sędzia techniczny.
Ta zmiana może być odbierana dwojako. Z jednej strony to niepokojący sygnał, z drugiej daje nadzieję, że problem zdrowotny nie okaże się poważny. W najbliższych tygodniach FIFA ma ogłosić listę arbitrów wybranych na 2026 FIFA World Cup, a ewentualne przedłużające się kłopoty zdrowotne mogłyby zagrozić udziałowi sędziego finału poprzedniego mundialu w kolejnym turnieju.
Polecane
PKO Ekstraklasa21.03.26PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo Cracovii rzutem na taśmę!
Ewa Betlej
PKO Ekstraklasa20.03.26PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin po raz pierwszy przegrywa drugi mecz z rzędu! Motor zmienił lidera
Tymoteusz Mech
Piłka nożna20.03.26Betclic 1. Liga: Przełamanie Stali Rzeszów
Milena Romanowska
Piłka nożna20.03.26OFICJALNIE: Jan Urban zdecydował kto zawalczy w barażach o mundial!
Tymoteusz Mech