Jan Zieliński
Foto: Jan Zieliński (IG)

ATP: Zieliński i Gille lepsi od Niemców!

Jan Zieliński i Sander Gille w 1/8 finału ATP w Munich pokonali Niemców Andreasa Miesa i Jana-Lennarda Struffa. 

 

Reklama

W pierwszym secie Polak i Belg wykorzystali nieuwagę niemieckich tenisistów i przełamali w czwartym gemie swoich rywali. Mies i Struff mogli na to odpowiedzieć już w kolejnym gemie, ale mimo breaka nie udało im się to. Do samego końca nic już się nie zmieniło i Jan Zieliński wraz z Sanderem Gille wygrali 6:3.

Druga odsłona kompletnie nie wyszła Polakowi i Belgowi. Tenisiści w drugim i czwartym gemie nie utrzymali własnego podania, przez co przegrywali nawet 0:5. Co prawda w końcówce powiodło im się odrobienie jednego przełamania, ale to było wszystko na co było ich stać w drugiej partii (3:6).

W decydującej rozgrywce Jan Zieliński i Sander Gille pokazali przysłowiowy pazur wychodząc błyskawicznie na przewodzenie i konsekwentnie je powiększając. Ostatecznie Polak i Belg tryumfowali 10-3 i w całym meczu 2:1.

1/8 finału deblowego ATP w Munich:

Zieliński/Gille – Mies/Struff 2:1 (6:3, 3:6, 3-10)

Reklama
Opublikowano: 14.04.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane