Fot. PZBoks

Box Cup Eindhoven: Medalowy oktet polskich bokserek!

Świetne wieści przybyły do nas dziś prosto z Holandii. Polki rozbiły medalowy bank na zawodach w Eindhoven.

Reklama

Natalia Niewiadomska, Nikola Prymaczenko, Marta Prill, Angelika Krysztoforska, Wiktoria Hass, Anastazja Michałek, Aleksandra Cyrek, Amelia Kostrzewa – tak prezentuje się zaszczytne grono medalistek z zakończonej właśnie bokserskiej imprezy w holenderskim Eindhoven. Polki były bezkokurencyjne.

Na zawodach w Holandia brązowe medale zdobyły Marta Prill (48 kg), Angelika Krysztoforska (54 kg), Wiktoria Hass (60 kg), Anastazja Michałek (65 kg), Aleksandra Cyrek (70 kg) oraz Amelia Kostrzewa (70 kg).

Z kolei Natalia Niewiadomska awansowała po zwycięstwie walkowerem nad Ukrainką Hanna Okhota. Więcej emocji przyniosło starcie Nikola Prymaczenko z Hiszpanką Marta Lopez del Arbol.

Polka wygrała każdą z rund stosunkiem 3:2. Po dwóch częściach pojedynku prowadziła 3:2 i utrzymała przewagę do końca poniedziałkowej rywalizacji. Rundy zakończyły się wynikami: 30-27, 30-27, 30-27, 27-30 oraz 27-30.

Wcześniej Nikola Prymaczenko pokonała także Szwajcarkę Andela De Felice, Niemkę Dounia Ifli i reprezentantkę Arabii Saudyjskiej Yara Alamri.

Reklama
Opublikowano: 25.05.26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane