Jakub Musial Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Jakub Musiał i Michał Nowakowski przechodzą do zespołu Icon Sea Czarni Słupsk, występującego w Orlen Basket Lidze. Do drużyny dołączyli również Loren Jackson oraz Nikodem Czoska.

Musiał dosłownie przed chwilą zdobył mistrzostwo Polski z Treflem Sopot. Jego statystyki w minionym sezonie to 39 spotkań, podczas których notował średnio 4,5 punktu, 1,2 zbiórki i 1,1 asysty. W najlepszej Polskiej lidze zadebiutował w sezonie 2019/20, a od 2021 roku grał dla Słupska. Uzyskał z nim awans do Orlen Basket Ligi, a następnie grał tam jeszcze dwa kolejne sezony. 

Nowakowski poprzedni sezon zakończył wicemistrzostwem Polski z Kingiem Szczecin. Wystąpił w 43 meczach i zdobywał średnio 5,6 punktu i 2,3 zbiórki. W poprzednich sezonach grał w drużynach ze Słupska, Ostrowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Dąbrowy Górniczej, Włocławka oraz w klubach warszawskich. 

Do drużyny dołączyli również Loren Jackson z Legii Warszawa – 15 spotkań w Orlen Basket Lidze, średnio 13 punktów, 5,4 asysty i 1,8 zbiórki oraz Nikodem Czoska z Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia, gdzie wystąpił w 11 spotkaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj