Konrad Bukowiecki
Foto: Instagram Konrad Bukowiecki/Mateusz Szczepara

Debiut Jakuba Szymańskiego w Grand Slam Track! Zwyżkująca forma Wdowika i Bukowieckiego!

Jakub Szymański zadebiutował w Grand Slam Track w Filadelfii. Polak brał udział w dwuboju – 110 metrów przez płotki + 100 metrów płaskie. Poza tym padło sporo cennych wyników na polskich stadionach oraz w Pradze (za sprawą Konrada Bukowieckiego oraz Oliwera Wdowika) i Rovereto. 

Reklama

Halowy mistrz Europy na 110 metrów przez płotki dobrze zaczął, ale druga część dystansu nie była już dla niego taka udana. Ostatecznie Polak na metę wpadł jako ósmy (13.67 s). Kolejnego dnia przebiegł płaskie 100 metrów z szóstym wynikiem 10.93 s. Łącznie zajął ósme miejsce co przyniosło mu dziesięć tysięcy dolarów.

Dobry start zanotował w Pradze kulomiot Konrad Bukowiecki. Biało-czerwony w najdalszej próbie uzyskał 21.07 m, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. To dało mu wygraną w Czechach oraz trzecie miejsce na listach europejskich. Coraz szybszy jest Oliwer Wdowik, który już w eliminacjach na 100 metrów pobiegł 10.30 s, a w finale urwał jeszcze kilka setnych sekund meldując się na mecie jako drugi z wynikiem 10.21 s. Dla polskiego sprintera to rekord życiowy.

Trzecia na 100 metrów przez płotki była Marika Majewska (13.17 s), a ósmy na 1500 metrów Michał Rozmys (3:38.92).

Trochę słabiej wypadł Piotr Tarkowski, który w tym sezonie skakał już zdecydowanie dalej. W poniedziałek zanotował 7.69 m, co wystarczyło do czwartej lokaty. Pozycję niżej uplasowała się Zofia Gaborska w skoku o tyczce – 3.95 m.

W Rovereto natomiast wystąpiły dwie polskie biegaczki. Na 800 metrów reprezentowała nas Angelika Sarna. Polka długo biegła z tyłu, a gdy zdecydowała się na atak było już trochę za późno. Ostatecznie na mecie zameldowała się z czasem 2:00.84. Na odrobinę dłuższym dystansie – 1500 metrów mieliśmy Martynę Galant. Nasza biegaczka zafiniszowała jako jedenasta (4:06.07).

Na polskich stadionach podczas weekendu warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka cennych wyników:
  • bieg na 100 metrów:

Krystian Prus – 10.55 s. (minimum na ME U20)

Michał Gorzkowicz 10.52 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Jakub Sarlej 10.56 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Magdalena Niemczyk – 11.33 s. (minimum na mistrzostwa Europy U23)

  • bieg na 200 metrów:

Jakub Sarlej 21.29 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Alicja Wrona-Kutrzepa – 23.13 s.

Magdalena Niemczyk 23.13 s. (minimum na mistrzostwa Europy U23)

Maja Tittinger – 23.98 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

  • bieg na 400 metrów:

Zofia Tomczyk – 53.40 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

  • skok w dal: 

Lena Kanicka – 6.44 m. (minimum na mistrzostwa Europy U20, najlepszy wynik na listach europejskich U20)

  • trójskok:

Olga Szlachta – 13.01 m. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

  • pchnięcie kulą:

Kinga Jackowska – 18.67 m. (rekord Polsku U18, najlepszy wynik na świecie 2025)

  • bieg na 400 metrów przez płotki:

Paulina Kubis – 56.99 m. (minimum na mistrzostwa Europy U23)

  • trójskok:

Jonasz Lewandowski – 15.22 m. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

  • bieg na 100 metrów przez płotki:

Amelia Kielar – 13.57 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Zofia Rojek – 13.59 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Maja Olszak – 13.51 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Amelia Zochniak – 13.78 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Anna Olczyk 13.82 s. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

  • skok o tyczce:

Natalia Biskupska – 4.10 m. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Zofia Jastrząb – 4.10 m. (minimum na mistrzostwa Europy U20)

Reklama
Opublikowano: 03.06.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane