Diamentowa Liga: Przeciętny występ polskich młociarzy
Polscy młociarze mogą mówić o niezbyt udanym występie po zawodach Diamentowej Ligi w Eugene.
W rywalizacji rzutu młotem mężczyzn zwycięskim okazał się Rudy Winkler. Amerykański zawodnik swoje zwycięstwo zawdzięczał próbie z trzeciej serii rzutów – 83,16 metrów. Na 4. miejscu sklasyfikowanym został Wojciech Nowicki – 77,03 metry.
Na 4. miejscu uplasowała się też rywalizująca wśród pań – Anita Włodarczyk. W drugiej serii rzutów osiągnąć udało jej się 74,70 metrów. Zwyciężczynią została natomiast reprezentująca Kanadę – Camryn Rogers. Z najlepszego wyniku w konkursie cieszyć mogła się po czwartej serii rzutów – 78,88 metrów.
Polecane
Lekkoatletyka11.06.26Rekord życiowy Anastazji Kuś i piąte miejsce Klaudii Wojtunik!
Ewa Betlej
Lekkoatletyka10.06.26Diamentowa Liga: Natalia Bukowiecka wróciła po kontuzji i zajęła miejsce na podium!
Ewa Betlej
Lekkoatletyka09.06.26Zwycięstwo Magdaleny Stefanowicz w Kladnie!
Ewa Betlej
Pozostałe09.06.26Kraków stolicą wspinaczki na czas. W lipcu Puchar Świata
Paweł Stańczyk