Długie oczekiwanie, ale w końcu sprawiedliwość zwyciężyła! Polscy lekkoatleci z brązowymi medalami za DME!
To były długie lata oczekiwania, ale w końcu polscy lekkoatleci mogą ucieszyć się z medalu z Drużynowych Mistrzostw Europy z 2013 r. Od tego czasu minęło już ponad dziesięć lat, ale dopiero dziś dowiedzieliśmy się, że reprezentacja Rosji została zdyskwalifikowana, a zatem na trzecie miejsce wskoczyła nasza biało-czerwona drużyna.
Przypominamy, że Polacy zajęli w Gateshead piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Początkowo mało kto wierzył, że z upływem lat uda nam się wskoczyć na trzecią lokatę. Z racji jednak dyskwalifikacji i przyłapań na dopingu takich nacji jak Rosja, Turcja, Francja czy Białoruś Polsce udało się awansować i stanąć na najniższym stopniu podium.
Sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki przekazał komunikat, że do związku dotarło pismo w październiku, a podczas spotkania European Athletics w Skopje udało się odebrać brązowy medal.
Na dobre miejsce biało-czerwonych podczas tej imprezy największy wpływ mieli Adam Kszczot (tryumf na 800 metrów) oraz Paweł Fajdek (zwycięstwo w rzucie młotem).
Klasyfikacja DME z 2013 r. (po aktualizacji):
1. Niemcy – 352,5 pkt
2. Wielka Brytania – 343 pkt
3. Polska – 310,5 pkt
4. Francja – 306,5 pkt
5. Rosja – 302,5 pkt (przed dyskwalifikacją wygrana z dorobkiem 354,5 pkt)
Polecane
WNie wybierać!24.03.26TAURON Liga: Mocny akcent Developresu Rzeszów na rozpoczęcie play-off. Bydgoszczanki bez szans w Rzeszowie
Krzysztof Szkutnik
WNie wybierać!21.03.26TAURON Liga: Pewne zwycięstwo Developresu nad ŁKS-em Commercecon na zakończenie fazy zasadniczej
Krzysztof Szkutnik
WNie wybierać!19.03.26[FOTORELACJA] Liga Mistrzyń: Developres Rzeszów – Eczacibasi Stambuł
Damian Kuziora
WNie wybierać!18.03.26Liga Mistrzyń: Zwycięstwo Developresu nad Eczacibasi nie dało awansu do Final Four. W dwumeczu turecki zespół lepszy o jeden set
Krzysztof Szkutnik