Fot: CAVALIADA
W Mediolanie odbywają się mistrzostwa Europy w jeździectwie, w których startują reprezentanci Polski.

W konkursie szybkości decydujący okazuje się czas przejazdu, zaś przewrócenia przekształcane są w sekundy karne. Najlepszy jeździec awansuje do kolejnych etapów bez kar, a pozostali zawodnicy otrzymują punkty karne, obliczone poprzez przemnożenie straty czasowej przez 0,5.

Parkur skomponowany był z 13 przeszkód. Niestety, polscy jeźdźcy nie nie byli w najlepszej formie, popełniali błędy, które dodatkowo wydłużały czas przejazdu. Przemysław Konopacki zajął 34. lokatę, notując czas 81,51 sekundy i jedno przewrócenie.

Najszybszym zawodnikiem konkursu okazał się Szwed Jens Fredricson (Markan Cosmopolit), który uzyskał czas 71,98 sekundy. Mistrz Europy z 2019 roku, Szwajcar Martin Fuchs (Leone Jei), był tuż za nim. Henrik von Eckermann (Iliana), mistrz świata z poprzedniego roku, mimo szybkiego czasu, zajął 6. miejsce z powodu dodatkowych kar.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szwecja z czasem 218,96 sekundy, a Polska zajęła 15. miejsce z wynikiem 270,79 sekundy.