
Kamil Syprzak wrócił i zgarnął wyróżnienie!
Obrotowy reprezentacji polski oraz francuskiego Paris Saint-Germain HB Kamil Syprzak otrzymał wyróżnienie za świetną postawę na boisku w kwietniu. W lidze francuskiej nie było innego szczypiornisty, który prezentowałby tak wysoką formę.
Wydawało się, że ten rok może nie być udany dla Syprzaka. Już na początku 2023 r. polski szczypiornista doznał przeciążeniowego złamania kości strzałkowej przez co musiał odpuścić sobie Mistrzostwa Świata oraz kilka ligowych potyczek w barwach PSG. Kiedy tylko Syprzak wrócił na boisko było widać, że jego dobra dyspozycja nie uleciała. W kwietniu Polak w trzech meczach ligowych przeciwko Ivry, Cesson-Rennes i Montpellier łącznie rzucił dwadzieścia bramek, co dawało aż 91 % skuteczności.
To wszystko poskutkowało tym, że polski obrotowy zdobył wyróżnienie przyznawane przez stowarzyszenie szczypiornistów i szczypiornistek dla najlepszego gracza ligi francuskiej w kwietniu.
Gdyby spojrzeć szerzej na liczby Syprzaka to nadal są one bardzo imponujące. W lidze francuskiej łącznie w tym sezonie ma dwadzieścia dwa występy podczas których strzelił sto czterdzieści dziewięć bramek (5. pozycja w klasyfikacji). W Lidze Mistrzów Polak ma na koncie dziewięćdziesiąt jeden goli, co sytuuje go na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców.
Kamil Syprzak est votre joueur du mois d'Avril en #LiquiMolyStarLigue ! ? pic.twitter.com/PvkdAa8mVk
— Ligue Nationale de Handball (@LNHofficiel) May 17, 2023
Polecane
- Piłka ręczna16.08.25
MKS Zagłębie Lubin triumfuje w XXVIII Memoriale im. Henryka Kruglińskiego
Walter.Sport
- Piłka ręczna13.08.25
Zagłębie Lubin pewnie wygrywa domowy sparing z Enea MKS Gniezno
Walter.Sport
- Piłka ręczna09.08.25
Memoriał Henryka Kruglińskiego — tradycja i rywalizacja na najwyższym poziomie w Lubinie
Walter.Sport
- Piłka ręczna30.07.25
KGHM MKS Zagłębie Lubin pokazuje siłę w sparingu z ENEA MKS Gniezno !
Walter.Sport