KGHM Zagłębie Lubin triumfuje w finale ORLEN Superligi Kobiet. Emocjonujący wieczór w Lubinie
Po emocjonującym i pełnym walki meczu KGHM MKS Zagłębie Lubin pokonało PGE MKS El-Volt Lublin 29:26, sięgając po zwycięstwo w finałowym spotkaniu sezonu ORLEN Superligi Kobiet.
Czwartkowy finał w Lubinie od początku dostarczał ogromnych emocji. Wynik spotkania w 3. minucie otworzyła Alicia Fraga, skutecznie wykorzystując rzut karny. Lublinianki szybko odpowiadały trafieniami Aleksandry Rosiak i Adrianny Górnej, a pierwsza połowa była niezwykle wyrównana.
Po stronie Zagłębia bardzo dobrze prezentowały się Karolina Kochaniak, Kinga Jakubowska oraz Alicia Fraga, które regularnie zdobywały ważne bramki dla gospodyń. W ekipie z Lublina najgroźniejsze były Daria Przywara oraz Aleksandra Rosiak. Po dynamicznych trzydziestu minutach lubinianki prowadziły 14:12.
Po przerwie zawodniczki PGE MKS El-Volt Lublin doprowadziły do remisu 16:16 po trafieniu Darii Przywary, jednak gospodynie szybko odzyskały kontrolę nad spotkaniem. Kapitalny fragment rozgrywała Karolina Kochaniak, która poprowadziła Zagłębie do ponownego odskoczenia rywalkom.
W końcówce kluczowe okazały się trafienia Alicii Fragi oraz Julii Pietraś, dzięki którym KGHM MKS Zagłębie Lubin utrzymało przewagę i ostatecznie zwyciężyło 29:26.
Finał w Lubinie był efektownym zakończeniem sezonu ORLEN Superligi Kobiet i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym.
Polecane
Piłka ręczna02.06.26Oliwia Domagalska piłkarką PGE MKS-u El-Volt Lublin
Milena Romanowska
Piłka ręczna01.06.26ORLEN Superliga: Industria Kielce mistrzem Polski!
Mariusz Cichowski
Piłka ręczna29.05.26Zmiany kadrowe w PGE MKS-ie El-Volt Lublin
Milena Romanowska
Piłka ręczna26.05.26KPR Gminy Kobierzyce żegna pięć zawodniczek
Milena Romanowska














