fot. facebook/CEV Champions League Volley

KS DevelopRes Rzeszów z pewnym awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń!

Reklama

Siatkarki KS DevelopRes Rzeszów bez straty seta pokonały Allianz MTV Stuttgart w rewanżowy meczu 1/8 finału Ligi Mistrzyń i awansowały do najlepszej ósemki.

Zespół z Rzeszowa do meczu rewanżowego przystępował po zwycięstwie w Stuttgarcie (3:1). W rewanżu podopieczne Michala Maška bardzo szybko wypracowały wysoką przewagę w pierwszym secie (15:8). Rywalki nie potrafiły odrobić strat i przegrały pierwszego seta 25:20.

Druga partia była bardziej wyrównana, a zespół z Niemiec od prowadzenia 8:7 stracił pięć punktów z rzędu (12:8). Dobrze grająca w dzisiejszym spotkaniu Weronika Centka pewnie punktowała, a do poziomu koleżanki wraz z upływem minut zbliżały się jej koleżanki. Ostatecznie DevelopRes wygrał drugiego seta 25:18 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

W trzecim secie przyjezdne prowadziły 6:3, jednak gospodynie powoli odrabiały straty i doprowadziły do wyrównania 13:13. W kolejnych akcjach lepiej spisywały się zawodniczki z Rzeszowa, które ostatecznie wygrały trzecią partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Liga Mistrzyń – 1/8 finału
KS DevelopRes Rzeszów – Allianz MTV Stuttgart 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

pierwszy mecz: 3:1 dla KS Developres Rzeszów

Developres: Wenerska, Honorio Marquez, Centka, Jurczyk, Fedusio, Jasper, Szczygłowska (libero)

Stuttgart: Kastner, Rivers, Valera Gomez, Veltman, Segura Palleres, Knollema, Koskelo (libero) oraz Krenicky, Martin, Stautz,

Reklama
Opublikowano: 20.02.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane