Lechia Gdańsk i Kotwica Kołobrzeg z zawieszonymi licencjami!
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję o zawieszeniu licencji Lechii Gdańsk oraz Kotwicy Kołobrzeg. Decyzja spowodowana jest problemami finansowymi obu klubów.
O problemach finansowych w Gdańsku i Kołobrzegu mówiło się od wielu tygodni. Oba zespoły otrzymały licencję z rozszerzonym nadzorem finansowym, a zgodnie z tym kluby co dwa miesiące miały przedstawiać dokumenty, które potwierdzają regulowanie zobowiązań finansowych.
I wychodzi na to, że w obu klubach ktoś czegoś nie dopilnował, ponieważ PZPN musiał uciec się do drastycznych kroków. Licencje Lechii i Kotwicy zostały zawieszone!
Po 18. kolejkach Lechia z dorobkiem 14 punktów na koncie zajmuje 17. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Występująca w Betclic I Lidze Kotwica w 19 spotkaniach zdobyła 17 punktów i plasuje się na 15. miejscu w tabeli.
Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN po analizie nadesłanych w ramach rozszerzonego nadzoru finansowego dokumentów, stwierdziła, że kluby Lechia Gdańsk oraz Kotwica Kołobrzeg nie wywiązują się z nałożonych w ramach tego nadzoru obowiązków.
W związku z powyższym Komisja ds. Licencji Klubowych postanowiła:
Zawiesić wyżej wymienionym klubom licencję na rozgrywki w sezonie 2024/2025;
Nałożyć na powyższe kluby zakaz transferowy z jednoczesnym ograniczeniem rejestracji wszystkich nowych zawodników.
Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od daty ich otrzymania.
Polecane
Piłka nożna29.03.26Znamy rozjemcę meczu finałowego baraży Szwecja – Polska!
Ewa Betlej
Piłka nożna29.03.26Nadia Krezyman z bramką w Dijon
Milena Romanowska
PKO Ekstraklasa28.03.26[GALERIA] PKO Ekstraklasa: Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Mariusz Cichowski
PKO Ekstraklasa27.03.26OFICJALNIE: Andrei Vlad nowym nabytkiem Arki Gdynia!
Ewa Betlej