Liga Mistrzów: Schody Asseco Resovii Rzeszów! Ziraat Bankasi postawił polski klub pod ścianą!
Asseco Resovia Rzeszów przegrała 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Choć polski zespół mógł wygrać jednego seta to roztrwonił pieciopunktową przewagę i przegrał.
Pierwszy set to walka oczko za oczko. Po kontrze Bedirhana Bulbula Ziraat wyszedł na prowadzenie 10:8. Po drugiej stronie siatki wyróżniał się Danny Demyanenko. Rzeszowianie dobrze radzili sobie też w bloku zatrzymując dwukrotnie Nimira. Gospodarze mieli głównie kłopoty w przyjęciu, a to wpływało na kiepską skuteczność w ataku. Rzeszowianie choć gonili to nie byli w stanie wyrwać już tego seta. Goście po zagrywce Tomasza Fornala wygrali 25:21.
Rzeszowianie w drugim secie popełniali sporo błędów, co sprawiało, że przegrywali 1:4. Gospodarze dość sprawnie odrobili jednak straty. Dużą rolę odegrał w tym szczelny blok (10:8), a także udane ataki Artura Szalpuka i Yacine Louati’ego (14:10). Gdy w polu serwisowym pojawił się Tomasz Fornal przewaga Asseco Resovii Rzeszów zdecydowanie zmalała. Mimo to siatkarze byli jeszcze w stanie się podnieść i wypracować sobie ponownie pięć oczek zapasu. Końcówka to świetne zagrywki Murata Yenipazara i dobra grą Nimira Abdela-Aziza. Autowy atak Louatiego sprawił, że cała zaliczka rzeszowian została roztrwoniona.
W ostatniej odsłonie niewiele się zmieniło. Ciągle to turecki zespół był w kluczowych momentach lepszy. Po przechodzącej piłce zwieńczonej przez Tomasza Fornala przyjezdni mieli cztery punkty przewagi (10:6). Błędy rzeszowian nie pomagały i chociaż przez moment mogli mieć jeszcze nadzieję to nawet Bucki i Demayanenko nie byli w stanie temu zaradzić. Asseco Resovia Rzeszów obroniła kilka piłek setowych, ale po nieudanej zagrywce jednego z gospodarzy polegli 20:25 i w całym meczu 0:3.
W rewanżu Asseco Resovie Rzeszów czeka trudne zadanie odrobienia strat.
Asseco Resovia Rzeszów – Ziraat Bankasi Ankara 3:0 (21:25, 23:25, 20:25)
MVP: Trevor Clevenot
Asseco Resovia Rzeszów: Poręba (4), Louati (13), Demyanenko (9), Szalpuk (9), Janusz (1), Butryn (11), Zatorski, Bucki (1), Vasina, Cebulj, Shoji.
Ziraat Bankasi Ankara: Savas (6), Bulbul (9), Yenipazar (3), Abdel-Azis (11), Clevenot (11), Fornal (10), Bayraktar, Tosun.
Polecane
TAURON Liga24.03.26TAURON Liga: ITA TOOLS Stal Mielec puka w drzwi od strefy medalowej!
Tymoteusz Mech
Siatkówka24.03.26Liga Mistrzów: Projekt Warszawa bliżej półfinału! Bogdanka LUK Lublin w trudnej sytuacji!
Ewa Betlej
PlusLiga23.03.26PlusLiga: Trefl Gdańsk na koniec sezonu wygrywa z Barkomem Każany Lwów!
Ewa Betlej
PlusLiga22.03.26PlusLiga: Wszystko jasne! Jastrzębski Węgiel zapewnił sobie grę w play-off!
Ewa Betlej