Mateusz Antkiewicz z brązowym medalem mistrzostw Europy!
Mateusz Antkiewicz zdobył brązowy mistrzostw Europy w szermierce, które odbywają się w Płodiw.
29-letni szpadzista w fazie grupowej nie wypadł najlepiej i został sklasyfikowany na zaledwie 23. pozycji. Polak wraz z każdym kolejnym pojedynkiem spisywał się lepiej rozpoczynając marsz po brązowy krążek od zwycięstwa w 1/32 finału nad Szwajcarem Alexisem Bayardem (10:9), a następnie pokonał Czecha Michala Cupra wygrywając 15:6 oraz Austriaka Alexandra Biro (15:11). W walce o awans do strefy medalowej zawodnik AZS AWF Kraków pokonał przedstawiciela gospodarzy Jordana Gałabowa 15:8.
Polaka w półfinale przegrał z włochem Federico Vismarem, który mistrzostwa ukończył na drugim miejscu.
Wyniki:
1. Davide di Veroli (Włochy)
2. Federico Vismara (Włochy)
3. Mateusz Antkiewicz (Polska) i Marco Brinkmann (Niemcy)
5. Tibor Antrasfi (Węgry)
6. Jonathan Svensson (Szwecja)
7. Yordan Galabov (Bułgaria)
8. David van Nunen (Holandia)
—
11. Maciej Bielec, 50. Wojciech Kolańczyk, 61. Mateusz Nycz
Polecane
Pozostałe14.06.26ME w triathlonie: Roksana Słupek o włos od medalu!
Ewa Betlej
Pozostałe14.06.26Salamunov Memorial w gimnastyce: Worek medali Polaków!
Ewa Betlej
Pozostałe09.06.26Kraków stolicą wspinaczki na czas. W lipcu Puchar Świata
Paweł Stańczyk
Pozostałe08.06.26PŚ w akrobatyce sportowej: Dwa polskie zespoły w finale!
Ewa Betlej