ME w gimnastyce artystycznej: Tallin szczęśliwy dla Polek! Biało-czerwone z bardzo dobrymi występami!
Bez cienia wątpliwości zakończone Mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej można uznać za udane dla polskiej reprezentacji. Życiowe wyniki notowały Liliana Lewińska i Emilia Heichel, a ze srebrnymi medalami na szyi wróciły z Tallina juniorki w układzie z pięcioma obręczami.
Mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej to już przeszłość, ale bardzo pięknie napisana przez polskie reprezentantki. Ze swoich wyników zadowolone mogą być zarówno solistki (Liliana Lewińska i Emilia Heichel) jak i ”zbiorówki”, o czym informowaliśmy już wcześniej.
Niedzielne finały w wykonaniu naszych gimnastyczek również nie przyniosły wstydu i udowodniły, że biało-czerwone należą do europejskiej czołówki. Liliana Lewińska w finale układu ze wstążką była siódma, a z obręczą oraz maczugami dwukrotnie ósma. W układzie zespołowym z pięcioma wstążkami natomiast Polki uplasowały się na siódmej pozycji.
Całej polskiej ekipie należą się wyrazy uznania i gratulacje za godne reprezentowanie naszych barw w Tallinie!
Polecane
Gimnastyka artystyczna16.03.26PŚ w gimnastyce/skokach na trampolinie: Srebro Olgi Duraj! Wysokie miejsce Marty Pihan-Kuleszy!
Ewa Betlej
Gimnastyka artystyczna02.03.26Grand Prix w Tartu: Siostry Lewińskie dały radę! Pięć medali polskich gimnastyczek!
Ewa Betlej
Gimnastyka artystyczna16.09.25Grand Prix w gimnastyce artystycznej: Liliana Lewińska na podium w układzie ze wstążką!
Ewa Betlej
Gimnastyka artystyczna25.08.25MŚ w gimnastyce artystycznej: Szósta lokata Liliany Lewińskiej w układzie z maczugami!
Ewa Betlej