MEK w szermierce: Polskie florecistki wicemistrzyniami!
Z Gruzji polskie florecistki przywiozą srebrne medale mistrzostw Europy kadetek.
Biało-czerwone w składzie: Danuta Tym, Teresa Moś, Olga Pisarewicz i Alicja Gatz zaczęły od wygranej nad Szwedkami 45:35. Następnie pokonały Ukrainki (45:30), a potem Francuzki (42:27). W finale natomiast przegrały z Włoszkami 40:45, ale i tak mogły być zadowolone z wicemistrzowskiego tytułu.
Szóste miejsce w Europie udało się wywalczyć drużynie szablistek w zestawieniu: Natalia Bieńczak, Amelia Ostrowska, Oliwia Dwornik i Karolina Mejłun, a piętnaste w szpadzie Franciszkowi Golachowi, Krzysztofowi Sadowy, Jakubowi Żygadło i Patrykowi Gruszce.
Na uwagę w indywidualnych występach zasługuje Maria Ciszoń. Polska szpadzistka uplasowała się na wysokim ósmym miejscu. W walce o strefę medalową nie dała rady tryumfować nad Ukrainką Yelyzavety Gorbachuk.
Jeszcze wyżej byli szablistka Amelia Ostrowska – piąte miejsce i szpadzista Franciszek Golach – szósta lokata. Polakowi niewiele brakło do medalu, ale przegrał z Włochem Pietra de Gaetana, natomiast Polka poległa z Węgierką Boglarce Komjathy.
Polecane
Szermierka27.02.26MEJ w szermierce: Dwa razy piąte miejsce na zakończenie imprezy!
Ewa Betlej
Szermierka26.02.26MEJ w szermierce: Kolejny krążek! Szablistki wicemistrzyniami!
Ewa Betlej
Szermierka25.02.26MEJ w szermierce: Mamy medal! Oliwia Janeczek z brązem!
Ewa Betlej
Pozostałe24.02.26MEJ w szermierce: Dwóch polskich reprezentantów w czołowej dziesiątce!
Ewa Betlej