Foto: laczynaspilka.pl

MŚ: Szymon Marciniak posędziuje w 1/8 finału starcie naszych grupowych rywali!

Reklama

Szymon Marciniak został wyznaczony przez FIFE na sędziego głównego w meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata. Polak będzie miał okazję gwizdać w spotkaniu Argentyna vs Australia. 

Mecz odbędzie się trzeciego grudnia (sobota) o godzinie 20:00 w Ar-Rajjan. Szymon Marciniak będzie wspomagany przez asystentów: Pawła Sokolnickiego oraz Tomasza Listkiewicza. Sędzią technicznym został wyznaczony pochodzący z Gwatemali Mario Escobar. Na VARze  zasiądzie Tomasz Kwiatkowski, który będzie wspierany przez Niemca Marco Fritz’a, Włocha Alessandro Giallatini’ego, a także Francuza Benoita Millot’a.

Do tej pory na mundialu Marciniak sędziował tylko mecz grupy D, w którym Dania starła się z Francją (1:2). Po spotkaniu nie było do niego zarzutów. Zebrał dużo dobrych recenzji, mimo to nie otrzymał już żadnego meczu grupowego do sędziowania.

Reklama
Opublikowano: 01.12.22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane