Anna Puławska
fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

MŚ w kajakarstwie: Komplet Polaków w półfinałach i finałach!

Świetnie pierwszego dnia mistrzostw świata spisywali się polscy kajakarze, którzy całą ławą zgarniali awanse do półfinałów i finałów. 

Reklama

Przypominamy, że rok temu na mistrzostwach świata w Uzbekistanie polscy kajakarze zdobyli trzy medale (dwa złoto i jedno srebro).

Pierwszego dnia mistrzostw świata w Mediolanie biało-czerwoni brali udział w kwalifikacjach do półfinałów lub finałów.

Awans do półfinałów wywalczyli Kacper Sieradzan – trzecie miejsce w C1 na 500 metrów, Jakub Stepun, Valerii Vichev, Sławomir Witczak, Jarosław Kajdanek – trzecia pozycja w K4 na 500 metrów, Karolina Naja, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Adrianna Kąkol – druga lokata w K4 na 500 metrów oraz Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska – czwarte miejsce w C2 na 500 metrów i piąte w C2 na 200 metrów.

W czwartkowym półfinale zobaczymy też broniącego tytułu mistrzowskiego w C1 na 200 metrów Oleksija Koliadycha, który dziś był trzeci w swoim biegu oraz Wiktora Głazunowa – w eliminacjach druga pozycja w C1 na 1000 metrów.

Z rewelacyjnej strony pokazała się w K-1 na 500 metrów Anna Puławska. Polka wygrała kwalifikację uzyskując najlepszy czas!

Bezpośrednią przepustkę do finału A uzyskali polscy kanadyjkarze – Aleksander Kitewski, Juliusz Kitewski, Krystian Holdak i Oleksii Koliadych – trzecia lokata.

O krok od awansu do finałów były parakajakarki. W KL2 na 200 metrów czwarta do mety dopłynęła Anna Bilovol, a na tej samej lokacie zmagania ukończyła Katarzyna Kozikowska (KL3 na 200 metrów). Obie panie zatem wystąpią w półfinałach.

 

 

Reklama
Opublikowano: 20.08.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane