MŚ w Trondheim: W końcu błysk Polaków! Obie duety biegały w finałach!
W końcu możemy przekazać pozytywne informacje związane z polskimi biegaczami narciarskimi na Mistrzostwach Świata! Oba polskie duety awansowały do finałów sprintu drużynowego stylem klasycznym.
W kwalifikacjach wśród pań pojawiły się Izabela Marcisz i Monika Skinder, a wśród panów Maciej Staręga i Kamil Bury.
Marcisz i Skinder w eliminacjach zajęły wysokie jedenaste miejsce, a ich strata do zwyciężczyń wyniosła niespełna trzydzieści sekund. Na szczególną uwagę zasłużyła Skinder, która indywidualnie miała dwudziesty wynik wyprzedzając o osiem sekund swoją koleżankę z reprezentacji.
Z awansem do finału poradzili sobie też bez problemu Maciej Staręga i Kamil Bury. Nasi biegacze mieli kolejno siedemnasty i osiemnasty czas, co drużynowo dało im szósty wynik. Biało-czerwoni byli wolniejsi o 11,06 s. od tryumfatorów.
W finale oba polskie duety nie miały już tylu sił, żeby rywalizować jak równy z równym z najlepszymi ekipami. Marcisz i Skinder zakończyły zmagania na jedenastej lokacie, a Staręga i Bury finiszowali jako piętnasty duet. Należy jednak docenić ich przepustkę do finału, która była już naprawdę sporym osiągnięciem i wyzwaniem.
Wyniki sprintu drużynowego stylem klasycznym kobiet:
1. Szwecja – 20:51,63
2. USA +2,90 s.
3. Szwajcaria +9,13 s.
11. Polska +1:38,15
Wyniki sprintu drużynowego stylem klasycznym mężczyzn:
1. Norwegia – 18:27,71
2. Finlandia +4,10 s.
3. Szwecja +4,11 s.
15. Polska +1:35,03
Polecane
Sporty zimowe07.03.26PŚ w snowboardzie: Król-Walas jedyną polską przedstawicielką w fazie pucharowej slalomu równoległego!
Ewa Betlej
Łyżwiarstwo szybkie07.03.26MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Rekord życiowy Vladimira Semirunnii!
Ewa Betlej
Biathlon07.03.26PŚ w biathlonie: Sztafeta mężczyzn poza dziesiątką!
Ewa Betlej
Sporty zimowe07.03.26PŚ w saneczkarstwie: Upadek na zakończenie sezonu Chmielewskiego i Garncarczyka!
Ewa Betlej