
MŚJ w biathlonie: Szóste miejsce męskiej polskiej sztafety na zakończenie zmagań w Otepaa!
Ostatni dzień Mistrzostw Świata Juniorów w biathlonie wieńczyły biegi sztafetowe juniorów i juniorek. Wśród polskich sztafet zdecydowanie lepiej zaprezentowali się panowie.
W sztafecie juniorów 4×7,5 km wystąpili: Marcin Zawół, Fabian Suchodolski, Konrad Badacz i Jan Guńka.
Po pierwszych dwóch zmianach zarówno Zawół jak i Suchodolski nie mieli na swoim koncie karnych rund. Niestety aż dwa błędy na strzelnicy popełnił Badacz, przez co musiał biegać dodatkowe metry. Kończący polską sztafetę Guńka również nie pomylił się w strefie strzelania, i doprowadził biało-czerwonych na szóstej pozycji.
Wśród juniorek na starcie 4×6 km pojawiły się: Barbara Skrobiszewska, Klaudia Topór, Emilia Zasadna, Anna Nędza-Kubiniec. Nasze panie uplasowały się poza czołową dziesiątką, co było przede wszystkim spowodowane słabym strzelaniem polskich biathlonistek. Tylko Topór nie musiała biegać karnych rund. Pozostałe panie zanotowały po jednym pudle, przez co zakończyły zmagania na jedenastej lokacie.
Wyniki sztafety juniorów 4×7,5 km:
1. Norwegia – 1:25:03,1
2. Ukraina +56,5 s.
3. Francja +1:06,0
6. Polska +2:42,1
Wyniki sztafety juniorek 4×6 km:
1. Niemcy – 1:16:46,7
2. Norwegia +27,7 s.
3. Francja +55,4 s.
11. Polska +8:46,0
Polecane
- Skoki narciarskie08.05.25
OFICJALNIE: Karty odkryte! PZN ogłosił podział na kadry!
Ewa Betlej
- Skoki narciarskie05.04.25
Drużyny Schmitta i Goldbergera najlepsze podczas Red Bull Skoki w Punkt
Paweł Stańczyk
- Skoki narciarskie31.03.25
Pierwsze na świecie zawody w skokach narciarskich na celność
Paweł Stańczyk
- Łyżwiarstwo figurowe30.03.25
MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Trzecia kwalifikacja olimpijska dla Polski! Władimir Samoiłow z szansą na debiut na igrzyskach!
Ewa Betlej