Nadszedł czas zmian. Iga Świątek ma nowego trenera!
Poszukiwania nowego szkoleniowca Igi Świątek dobiegły końca. Polka ogłosiła że jej nowym trenerem zostanie Belg – Wimm Fissette.
Iga Świątek ostatnio odpoczęła od regularnych startów. Polka ostatni raz na korcie pojawiła się podczas US Open, gdy odpadła w ćwierćfinale.
Blisko dwa tygodnie temu, 4 października Iga Świątek poinformowała, że po trzech latach współpracy rozstała się ze swoim dotychczasowym trenerem Tomaszem Wiktorowskim. Przez ten czas było sporo spekulacji oraz domysłów, kto go zastąpi.
Jak się okazało Świątek postawiła na Belga – Wimma Fissette, który może odnotować wspomaganie takich zawodniczek jak: Simona Halep, Victoria Azarenka, Andżelika Kerber czy w ostatnim czasie Naomi Osaka. W całej swojej trenerskiej przygodzie Frisette towarzyszył łącznie sześciu liderkom światowego rankingu.
https://twitter.com/iga_swiatek/status/1846812515021328547?t=h6NM96Us-9Gjt0DNsEZKOQ&s=19
Przed Belgijskim trenerem stoi duże wyzwanie, bowiem postara się on przygotować Igę Świątek na najważniejszy turniej sezonu jakim jest – WTA Finals w Rijadzie, a jego początek już 2. listopada.
Polecane
WTA12.02.26WTA: Iga Świątek nie zagra w półfinale! Polska tenisistka wyeliminowana przez Sakkari!
Ewa Betlej
WTA11.02.26[PILNE]: Iga Świątek z powołaniem na ZIO?
Tymoteusz Mech
Tenis11.02.26Chall. Oeiras: Maja Chwalińska błyskawicznie rozprawiła się z Parrizas-Diaz!
Ewa Betlej
WTA11.02.26Doha WTA: Iga Świątek pokonała trudy meczu z Australijką!
Tymoteusz Mech