LUKE PETRASEK / Anwil Włocławek fot. Karol Makowski polski-sport.com

OBL: Anwil Włocławek gromi Śląsk Wrocław

Anwil wygrywa we Włoclawku 97:70 z WKS-em Śląsk Wrocław w spotkaniu Orlen Basket Ligi. Najlepiej w ekipie gospodarzy poradził sobie Luke Petrasek – 18 punktów, cztery zbiórki.

Reklama

 

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo wyrównanie i co chwilę doprowadzali do remisu. Sytuację zmienili częściowo Michał Michalak i Justin Turner, odskakując od Śląska na sześć punktów. Po stronie rywali gonili Jakub Nizioł i Jeremy Senglin, ale nadal tracili trzy puntky. Przed końcem kwarty, Anwil zdołał dodatkowo podwyższyć prowadzenie do dziesięciu punktów.

Drugą kwartę lepiej rozpoczął zespół z Włocławka, powiększając swoją przewagę do 16 punktów. Trafiali m.in. Kamil Łączyński i DJ Funderburk. Po drugiej stronie boiska puntky zanotowali Daniel Gołębiowski i Emmanuel Nzekwesi, ale WKS nadal przegrywał 11 punktami. Rywal tylko bardziej się rozkręcał i kończyli kwartę przewagą 12 oczek.

Po przerwie Macio Teague zmniejszył stratę gości do 11 punktów, ale gospodarze co chwilę trafiali kolejne kosze. Punkty zdobywali m.in. Turner i Luke Nelson, a różnica punktowa wzrosła do 19 punktów.

Ostatnia kwarta nie przyniosła istotnych zmian, a Anwil z wypracowaną wcześniej przewagą, zmierzał bez przeszkód po końcowe zwycięstwo.

Anwil Włocławek- WKS Śląsk Wrocław: 97:70 (27:17,24:20,25:20,21:13)

Anwil Włocławek: Petrasek 18, Ogenda 13, Funderburk 13, Michalak 12, Taylor 10, Nelson 9, Williams 6, Łączyński 5, Łazarski 0, Sulima 0, Gruszecki 0

WKS Śląsk Wrocław: Teague 17, Nzekwesi 15, Senglin 11, Gołębiowski 10, Nizioł 8, Blackshear 4, Davis 3, Penava 2, Kulikowski 0, Waczyński 0, Siembiga 0

Reklama
Opublikowano: 25.04.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane