
OFICJALNIE: Aurélien Nguiamba wypożyczony do Jagiellonii Białystok
Jagiellonia Białystok wypożyczyła z włoskiej Spezii francuskiego pomocnika Auréliena Nguiamba.
23-letni zawodnik w obecnym sezonie nie zdołał rozegrać ani jednego spotkania w barwach włoskiego zespołu. Wychowanek AS Nancy zawodnikiem Spezii jest od 2021 roku i od tego czasu rozegrał w jej barwach zaledwie trzy spotkania w Serie A i jedno spotkanie w Pucharze Włoch.
Francuz jest pierwszym nowym zawodnikiem, który wzmocnił zespół z Podlasia w zimowym okienku transferowym. Z zespołem pożegnał się dotychczas Bogdan Tiru oraz Fedor Cernych.
Jagiellonia po siedemnastu kolejkach plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową.
‼️ Jagiellonia ma nowego zawodnika 🆕 Został nim Aurelien Nguiamba 🇫🇷 Francuz przeniósł się do nas na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Spezii ➡️ "Aurie" bienvenue à Białystok 😁
— Jagiellonia Białystok (@Jagiellonia1920) January 13, 2023
Polecane
- Betclic 1. Liga28.06.25
Kolejny transfer z Ekstraklasy do I ligi! ŁKS silniejszy o napastnika
Krzysztof Sarna
- Betclic 1. Liga27.06.25
Wieczysta Kraków sprowadziła obrońcę z Ekstraklasy
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna27.06.25
Korona Kielce zawarła 4-letni kontrakt z pomocnikiem
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna27.06.25
Były obrońca Empoli trafił do Legii Warszawa
Krzysztof Sarna