
OFICJALNIE: Do Rakowa Częstochowa dołączy Brazylijczyk
Raków Częstochowa zbroi się przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy. Po powrocie do Częstochowy trenera Marka Papszuna klub zaczyna budowanie kadry na następny ligowy sezon.
Raków Częstochowa poprzedni sezon zakończył zdecydowanie poniżej stawianych oczekiwań, bowiem podopieczni Dawida Szwargi ostatecznie uplasowali się dopiero na siódmej lokacie w tabeli. Taki rozwój sytuacji sprawił, iż władze Rakowa zdecydowały się powrócić do tego co dało im tytuł mistrzowski, gdyż po sezonie przerwy do drużyny Medalików powraca Marek Papszun, z którym klub ten odnosił największe sukcesy.
Do powrotu na dobre tory Rakowowi niezbędne będą jednak nowe piłkarskie siły w postaci transferów przychodzących. Jak poinformowały klubowe, media na przyszły sezon drużynę tą zasilili brazylijski zawodnik.
Adriano Amorim pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Osvaldo Cruz, w tym klubie rozegrał jednak zaledwie sześć spotkań, co poskutkowało wypożyczeniem do młodzieżowej części klubu Leixoes, gdzie udało mu się w ekspresowym tempie przebić do pierwszej drużyny. Tam rozegrał 15 spotkań, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz również dwa razy asystował.
W minionym sezonie Amorim wrócił do swojego klubu macierzystego, gdzie udało mu się regularnie występować w pierwszej jedenastce, a dzięki temu wybiegał na plac gry 40-krotnie, wówczas zdobywając cztery bramki i dokładając do nich pięć asyst.
Według informacji przekazanych przez Raków, 22- latek podpisał z nimi umowę, na mocy której będzie reprezentować barwy Medalików do końca sezonu 2027/28, ponadto w kontrakcie zawarto możliwość przedłużenia współpracy o kolejny rok.
Polecane
- Piłka nożna14.05.25
Łukasz Skorupski podnosi trofeum! Jego Bologna zagra w europejskich pucharach
Tymoteusz Mech
- Piłka nożna14.05.25
PKO Ekstraklasa: Pogoń efektownie walcząca o puchary! Szczecinianie rozbili lublinian
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna14.05.25
OFICJALNIE: Wzmocnienie Widzewa Łódź od przyszłego sezonu!
Ewa Betlej
- Piłka nożna13.05.25
OFICJALNIE: Szymon Marciniak pojedzie pojedzie do Grecji! Będzie sędziować mecz o trofeum
Tymoteusz Mech