Foto: wartapoznan.pl

OFICJALNIE: Doświadczony szkoleniowiec Ryszard Tarasiewicz obejmuje Wartę Poznań!

Pierwszym trenerem Warty Poznań został doświadczony Ryszard Tarasiewicz. Zastępca Piotra Klepczarka parafował umowę do końca sezonu 2025/2026. 

Reklama

63-letni Tarasiewicz w przeszłości grał dla Śląska Wrocław, z którym zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Występował również za granicą w takich klubach jak RC Lens czy AS Nancy. Co więcej Tarasiewicz to także 58-krotny reprezentant Polski (dziewięć bramek).

W swojej karierze trenerskiej miał okazję prowadzić Śląsk Wrocław, Zawiszę Bydgoszcz, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Koronę Kielce, Arkę Gdynia, Miedź Legnicę, GKS Tychy, a ostatnio Kotwicę Kołobrzeg. Do największych sukcesów Tarasiewicza należy awans do Ekstraklasy z Pogonią i Zawiszą, oraz do I Ligi z Kotwicą. Ze Śląskiem Wrocław natomiast w 2008 roku zdobył Puchar Ekstraklasy, a w 2014 z Zawiszą Bydgoszcz Puchar Polski.

Debiut Tarasiewicza w roli trenera Warty Poznań będzie miał miejsce podczas najbliższego meczu z Polonią Warszawa.

Reklama
Opublikowano: 10.03.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane