
OFICJALNIE: Dwóch ”Jakubów” w Wiśle Płock!
Wisła Płock nie próżnuje na koniec okienka zimowego. Pozyskała dwóch młodych zawodników: obrońcę Jakuba Szymańskiego i bramkarza Jakuba Burka.
Pierwszy z nich do tej pory występował również w polskiej ekstraklasie, a konkretniej w Górniku Zabrze. W tym sezonie ligowym trzykrotnie pojawiał się na boisku w barwach klubu z Zabrza. Oprócz tego raz też wystąpił w meczu pucharowym. 20-latek podpisał z ,,Nafciarzami” kontrakt do 30. czerwca 2024 r, z opcją przedłużenia go o kolejny sezon.
Sprawa z transferem 19-letniego bramkarza Jakuba Burka jest bardziej skomplikowana. Najpierw odbędzie on wypożyczenie powrotne w trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (w tym sezonie bronił siedemnaście razy dostępu do ich bramki), a później wróci do Płocka. Z Wisłą jego umowa będzie obowiązywać do 30. czerwca 2026 r, z opcją przedłużenia o kolejny rok.
🆕 Wisłę Płock zasilił występujący dotychczas w @GornikZabrzeSSA Jakub Szymański. Młodzieżowy reprezentant Polski związał się z nami umową ważną do 30 czerwca 2024 roku z opcją jej przedłużenia o kolejny sezon. ✅ ⤵
➡ https://t.co/IVkaOCuOCP pic.twitter.com/fviEl20xQ6— Wisła Płock (@WislaPlockSA) February 21, 2023
🆕 Nowym piłkarzem Wisły Płock został Jakub Burek. Bramkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Rundę dokończy na wypożyczeniu powrotnym w @KSZO_Ostrowiec. 🔙 ⤵
➡ https://t.co/aV43vDLc4c pic.twitter.com/TnVle3tlMG— Wisła Płock (@WislaPlockSA) February 22, 2023
Polecane
- Piłka nożna01.07.25
Trudniejsze rozstanie. Korona Kielce po 7 latach rozstaje się z pomocnikiem
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna30.06.25
Dwa odejścia z Piasta Gliwice stały się faktem
Krzysztof Sarna
- Betclic 1. Liga30.06.25
Puszcza Niepołomice ogłosiła odejście napastnika
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna30.06.25
OFICJALNIE: Radom Radom z rekordowym transferem!
Tymoteusz Mech