OFICJALNIE: Kolejne odejście z Lechii Gdańsk! Tym razem obrońca!
Lechia Gdańsk poinformowała, że klub opuści wraz z końcem sezonu 2022/2023 szwedzki obrońca Henrik Castegren.
Wielu piłkarzy opuszcza zespoły, które są już pewne spadku do niższej ligi. Wśród nich jest właśnie Lechia Gdańsk, która w przyszłych rozgrywkach będzie walczyć w Fortunie I Lidze o powrót do PKO BP Ekstraklasy. Stąd też odejście 27-letniego obrońcy. Jego kontrakt, który miał obowiązywać do końca czerwca 2024 r. zostanie rozwiązany za porozumieniem stron wraz z końcem maja.
Castegren przygodę z Lechią Gdańsk rozpoczął w lutym 2022 r. przenosząc się ze szwedzkiego IFK Norrköping. W biało-zielonych barwach zagrał ośmiokrotnie (siedem razy w PKO BP Ekstraklasie, raz w Fortuna Pucharze Polski).
Od 1 czerwca 2023 roku Henrik Castegren przestanie być zawodnikiem Lechii Gdańsk.
Heniu, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze! ? pic.twitter.com/GN4ff4DNfL
— Lechia Gdańsk (@LechiaGdanskSA) May 23, 2023
Polecane
Piłka nożna08.06.26Piłkarze z Ekstraklasy. Kto wystąpi na mundialu?
Paweł Stańczyk
Piłka nożna06.06.26Kadra futsalistek wraca do gry. Znamy powołania na Futsal Week
Milena Romanowska
Piłka nożna04.06.26OFICJALNIE: Piotr Stokowiec wraca do Polonii Warszawa!
Ewa Betlej
Piłka nożna03.06.26Mecz towarzyski: Polska remisuje z Nigerią na Narodowym
Paweł Stańczyk