Orlen Basket Liga Kobiet: Brązowy medal na wyciągnięcie ręki wrocławianek
We własnej hali ekipa 1KS Ślęza Wrocław odprawiła z kwitkiem MB Zagłębie. Za trzy dni w Sosnowcu rewanż wydaje się być formalnością.
Aż pięć zawodniczek Ślęzy rzuciło po minimum dwanaście oczek. W wygranek wrocławiankom pomogły … same zawodniczki Zagłębia. Aż 27 strat sosnowiczanek. Ślęza grająca zespołowo (23:12 w asystach) nie miała problemów by wygrać pierwsze spotkanie o brązowe medale. Jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie w barwach Ślęzy zaliczyła Weronika Gajda. Kadrowiczka zakończyła spotkanie z dorobkiem 16 punktów, 6 asyst i 6 przechwytów.
Skuteczność z gry też była po stronie wrocławianek – 51,5% do 38,9% Zagłębia.
Rewanż 9 kwietnia w Sosnowcu.
1KS ŚLĘZA WROCŁAW – MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 83:64 (27:13, 22:22, 22:11, 12:18)
Polecane
Koszykówka08.06.26OBL: Zastal wygrywa pierwszy mecz finałów
Karol Makowski
Koszykówka02.06.26FOTORELACJA: Orlen Basket Liga Legia Warszawa – Dziki Warszawa
Karol Makowski
Koszykówka02.06.26OBL: Legia w finale
Karol Makowski
Koszykówka31.05.26OBL: Orlen Zastal wraca do finału po pięcu latach
Karol Makowski