Orlen Basket Liga Kobiet: Mistrzynie Polski zagrają w Eurolidze
Po historycznym sukcesie jakim było zdobycie złotego medalu MP nie czekaliśmy długo na decyzję o grze w Eurolidze. Dziś oficjalnie ekipa Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin potwierdziła, że zagrają w elitarnych kobiecych rozgrywkach.
Lubelska ekipa pierwsze doświadczenie na szczeblu europejskim zaczęła zbierać w rozgrywkach EuroCup Women, w których zadebiutowała dwa lata temu. Popularne ,,Pszczółki” pokazały się z bardzo dobrej strony na arenie międzynarodowej, bo zarówno w sezonie 2021/2022, jak i 2022/2023 dotarły do fazy pucharowej. Teraz rywalizacja przeniesie się na znacznie wyższy poziom.
Historyczne mistrzostwo Polski uprawnia lubelską drużynę do startu w Eurolidze Kobiet, czyli rozgrywkach, o których marzy każda zawodniczka i trener. Dziś z dumą możemy potwierdzić, że Euroliga zawita do Lublina! Będzie to świetna okazja na zdobycie nowego doświadczenia, ale również promocja dla naszego miasta i regionu.
źródło: inf.prasowa klubu
Polecane
Koszykówka16.06.26OBL: Orlen Zastal doprowadza do kolejnego remisu!
Mariusz Cichowski
PLK13.06.26OBL: Ponsar prowadzi Legię
Karol Makowski
Koszykówka08.06.26OBL: Zastal wygrywa pierwszy mecz finałów
Karol Makowski
Koszykówka02.06.26FOTORELACJA: Orlen Basket Liga Legia Warszawa – Dziki Warszawa
Karol Makowski