Orlen Basket Liga: Raymond Cowels III zostaje w Polsce
Bardzo dobrze znany z parkietów Orlen Basket Ligi Ray Cowels podpisał nowy kontrakt. Tym razem jego klubem będzie brązowym medalistą naszej ligi Trefl Sopot. Sam zawodnik już ma za sobą pięć sezonów w naszym kraju.
Cowels jest doskonale znanym w naszym kraju zawodnikiem. Najpierw przez dwa lata grał dla PGE Spójni Stargard, a następnie spędził dwa sezony w Legii Warszawa (zdobył wicemistrzostwo i Puchar Polski).
Ostatnio był koszykarzem MKS Dąbrowa Górnicza. W 29 rozegranych spotkaniach notował średnio 14 punktów, 3,6 zbiórki i 1,1 asysty.
Amerykanin jest absolwentem uczelni Santa Clara. Później grał w Holandii, Nowej Zelandii, Finlandii, Francji i na Węgrzech. Dwukrotnie próbował swoich sił w Lidze Letniej NBA, występując dla zespołu Memphis Grizzlies.
– Nie miałem żadnych wątpliwości, bo Trefl Sopot jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce. Poza tym bardzo dobrze znam się z trenerem Larkasem. W Finlandii osiągnęliśmy świetny wynik i mam nadzieję, że teraz powtórzymy to. Cieszę się, że ponownie będę mógł walczyć o najwyższe cele. Znam oczekiwania i wiem, co trzeba zrobić. Słyszałem też dużo dobrego o organizacji i mieście. Mam nadzieję, że wygramy wiele meczów – powiedział Cowels na oficjalnej stronie drużyny.
Prywatnie Raymond jest związany z reprezentantką Polski w koszykówce Angeliką Stankiewicz.
Polecane
Koszykówka16.06.26OBL: Orlen Zastal doprowadza do kolejnego remisu!
Mariusz Cichowski
PLK13.06.26OBL: Ponsar prowadzi Legię
Karol Makowski
Koszykówka08.06.26OBL: Zastal wygrywa pierwszy mecz finałów
Karol Makowski
Koszykówka02.06.26FOTORELACJA: Orlen Basket Liga Legia Warszawa – Dziki Warszawa
Karol Makowski