Paryż 2024: Szybka porażka reprezentantek Polski w turnieju drużynowym
Reprezentacja polski w tenisie stołowym przegrała 0:3 z Japonią w 1/8 finału turnieju drużynowego Igrzysk Olimpijskich.
Jako pierwszy rozegrany został pojedynek deblowy, a reprezentacje Polski reprezentowała Zuzanna Wielgos oraz Natalia Bajor, które zmierzyły się z Hiną Hayatą oraz Miu Hirano. Pierwsza partia padła łupem reprezentantek Japonii, jednak w kolejnej zwyciężyły Polki, doprowadzając do wyrównania. Niestety dwa kolejne sety wygrały zawodniczki z kraju Kwitnącej Wiśni i zwyciężyły w meczu otwarcia 3:1.
Jaki pierwsza w meczu singlowym zaprezentowała się Anna Węgrzyn. Niestety Polka nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z Miwą Harimoto przegrywając gładko 0:3.
W trzecim spotkaniu doszło do pojedynku Natalii Bajor z Miu Hirano i podobnie jak w pojedynku Anny Węgrzyn reprezentanta Polski nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z Hirano. Rywalka wygrała 3:0, a Bajor w całym pojedynku zdobyła zaledwie 15 punktów!
1/8 finału
Polska – Japonia 0:3
Zuzanna Wielgos/Natalia Bajor – Hina Hayata/Miu Hirano 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 10:12)
Anna Węgrzyn – Miwa Harimoto 0:3 (7:11, 4:11, 4:11)
Natalia Bajor – Miu Hirano 0:3 (3:11, 6:11, 6:11)
Polecane
Tenis stołowy31.03.26PŚ w tenisie stołowym: Bajor i Redzimski odpadli!
Ewa Betlej
Wspinaczka sportowa30.03.26Aleksandra Kałucka z rekordem życiowym i mistrzostwem Polski we wspinaczce sportowej!
Mariusz Cichowski
Lekkoatletyka22.03.26HMŚ 2026: Polki bez medalu w sztafecie
Paweł Stańczyk
Lekkoatletyka22.03.26HMŚ 2026: Brąz Skrzyszowskiej w Toruniu
Paweł Stańczyk