[PILNE]: Trener Szachtara Donieck wzburzony na konferencji przed meczem z Lechem Poznań!
Turecki trener ekipy Szahtara Donieck – Arda Turan wypowiedział się ws. dwumeczu z Lechem Poznań. Nie ukrywał również swojej flustracji.
Już za kilkanaście godzin Lech Poznań zmierzy się z Szahtarem Donieck w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Prawdziwa walka odegrała się jednak już przed tą boiskową i dotyczyła miejsca rozgrywania jednego starcia tego dwumeczu.
Szahtar Donieck od początku inwazji federacji rosyjskiej na Ukrainę dzięki uprzejmości wielu osób został przyjęty na stadionie przy ulicy Reymonta w Krakowie i to właśnie tam rozgrywa wszystkie swoje dotychczasowe mecze, jednak w związku z tym, że ich rywalem w 1/8 finału Ligi Konferencji był Lech Poznań włodarze chcieli na ostatnią chwilę zmienić miejsce spotkania proponując Turcję.
Takie rozwiązanie jednak zostało odrzucone, a takimi słowami całą tę sytuację spuentował Arda Turan podczas przedmeczowej konferencji prasowej:
– Chcieliśmy rozegrać drugi mecz w Turcji. Dla polskiej drużyny rozegranie dwóch meczów w swoim kraju to korzyść. Chciałem też pokazać, że ludzie w moim kraju są przeciwni wojnie. Chodziło o przesłanie pokoju, o to, aby głos pokoju został usłyszany na całym świecie. Chciałem przy tej okazji pokazać światu cierpienie i uczucia ludzi na Ukrainie. Nie chodziło więc tylko o piłkę nożną. Ze sportowego punktu widzenia, nie sądzę, aby to było fair. I nie sądzę, aby UEFA podjęła właściwą decyzję – wyjaśnił były piłkarz Barcelony.
Dodatkowo trener zespołu z Ukrainy dość uszczypliwie skomentował pracę tłumacza, który przekładał mu pytania na jego język ojczysty:
– Przyjacielu, jeśli organizujesz konferencję prasową, to proszę, niech tłumacz mówi w moim języku. To nie był turecki – rzucił ciskając na stolik słuchawki zanim opuścił salę.
Mecz Lecha Poznań z Szahtarem Donieck zaplanowano na czwartek na godzinę 18:45.
Polecane
Piłka nożna02.04.26[WIDEO]: Ewa Pajor znowu przyczyniła się do zdemolowania Realu Madryt w Lidze Mistrzyń
Tymoteusz Mech
Piłka nożna31.03.26OFICJALNIE: Jan Urban będzie nadal sternikiem polskiej kadry!
Tymoteusz Mech
Piłka nożna31.03.26Baraże MŚ 2026: Polacy przedłużają 100-letnią niemoc w Sztokholmie!
Tymoteusz Mech
Piłka nożna31.03.26Eliminacje ME U21: Polacy mimo absencji ponownie pokonali Czarnogórę! Gdzie jest ich sufit?
Tymoteusz Mech