Pogromca Legii Warszawa zagra w Ekstraklasie? Trzy kluby zainteresowane
Pewne nazwisko ponownie wraca na transferową giełdę w kontekście Ekstraklasy. Niewykluczone, że zimą do Polski trafi Nardin Mulahusejnović, obecnie występujący w FC Noah. Według informacji przekazanych przez Rudy’ego Galettiego, napastnik znalazł się w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, Pogoni Szczecin oraz Rakowa Częstochowa.
Potencjalne przenosiny Bośniaka nad Wisłę nie są jednak tematem zupełnie nowym. Już rok temu jego nazwisko regularnie pojawiało się w rozmowach transferowych kilku klubów Ekstraklasy. Oprócz Legii i Rakowa, sytuację 27-latka monitorowały wówczas również Górnik Zabrze oraz Korona Kielce, a do Zrinjskiego Mostar miały nawet trafić konkretne propozycje.
Ostatecznie Mulahusejnović pozostał w Bośni, by kilka miesięcy później zmienić barwy i zasilić FC Noah, świeżo upieczonego mistrza Armenii. Tam szybko stał się ważnym ogniwem zespołu, szczególnie na arenie międzynarodowej. W fazie ligowej Ligi Konferencji zaprezentował się bardzo solidnie, notując pięć trafień oraz jedno ostatnie podanie. Co istotne z polskiej perspektywy, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców lub asystentów w zwycięskim meczu przeciwko Legii, przyczyniając się do jej odpadnięcia z rozgrywek.
Dobre występy w europejskich pucharach sprawiły, że zainteresowanie jego osobą odżyło. Jak przekonuje Galetti, tym razem w wyścigu o podpis napastnika liczą się trzy polskie kluby: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin oraz Raków Częstochowa.
Ewentualne negocjacje zapowiadają się jednak na skomplikowane. Mulahusejnović trafił do FC Noah dopiero latem, ma ugruntowaną pozycję w drużynie prowadzonej przez Sandro Perkovicia, a jego kontrakt obowiązuje aż do końca czerwca 2028 roku. Wszystko to sprawia, że zimowy transfer może okazać się trudny do zrealizowania, nawet przy realnym zainteresowaniu ze strony Ekstraklasy.
Polecane
Piłka nożna12.04.26PKO Ekstraklasa: Brunes strzelał dwa razy! Raz dla swojego zespołu i raz dla Motoru! W Lublinie remis!
Ewa Betlej
Piłka nożna12.04.26PKO Ekstraklasa: Cracovia powstrzymała Arkę przed drugim z rzędu zwycięstwem!
Tymoteusz Mech
Piłka nożna11.04.26PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze zremisował z Legią w ostatnich minutach!
Ewa Betlej
Piłka nożna11.04.26Szybki gol i kontrola. Zagłębie ograło Radomiaka
Walter.Sport