Aleksander Balcerowski
Aleksander Balcerowski fot: fiba.basketball

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrywa z reprezentacją Bahamów 81:90 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W spotkaniu najwięcej punktów dla Polaków, zdobył Aleksander Balcerowski – 22 punkty. Już jutro nasi rodacy zagrają o 20.30 z zespołem Finlandii, który również zaliczył porażkę z Bahamami.

Spotkanie rozpoczęło się od celnej trójki Buddy’ego Hielda z Bahamów. W odpowiedzi Mateusz Ponitka i Jeremy Sochan, trafili swoje kosze, ale nadal przegrywali 4:6. Dodatkowo rywale, powiększyli przewagę do siedmiu oczek. Sytuację próbowali ratować Ponitka i Balcerowski, jednak przeciwnik odskoczył już na 12 punktów. Po stronie naszych rodaków trafiał również A.J. Slaughter i Andrzej Pluta, ale różnica punktowa nadal wynosiła dziesięć oczek.

Z początkiem drugiej kwarty, Bahamy podwyższyły przewagę do 14 punktów. Po naszej stronie rozpędzał się Balcerowski, ale jego punkty zmniejszyły stratę tylko do dziesięciu punktów. Przeciwnicy za sprawą Erica Gordona i Hielda, nie dawali szans rozpędzić się Polakom i kończyli pierwszą połowę z zapasem 12 oczek.

Po przerwie z podwójną siłą ruszył Sochan, zdobywając siedem punktów. Swoje dołożyli Michał Michalak i Aleksander Dziewa, co spowodowało zbliżenie się do rywala na sześć punktów. Atak Polaków próbowali zatrzymać Franco Miller i Valdez Edgecombe Jr., ponownie odskakując na trzynaście punktów. Jeszcze Michał Sokołowski próbował coś zdziałać, ale było to za mało dla twardo grających zawodników drużyny przeciwnej.

Bahamy zainaugurowały ostatnią kwartę, serią siedmiu punktów z rzędu i powiększeniem prowadzenia do aż 19 punktów. Podopieczni trenera Milicića, znaleźli się w bardzo ciężkim położeniu. Zwycięstwo w spotkaniu, coraz bardziej się oddalało. Polepszyć okoliczności próbowali Slaughter i Balcerowski, trafiając trzy razy za trzy. Swoje punkty dołożyli również Sokołowski i Przemysław Żołnierewicz, zmniejszając stratę do sześciu oczek. Było to jednak za mało, aby dogonić rywali, którzy kończyli mecz z przewagą dziewięciu punktów.

Polska – Bahamy: 81:90 (20:30,18:20,21:23,22:17)

Polska: Balcerowski 22, Sochan 16, Ponitka 13, Sokołowski 9, Slaughter 8, Michalak 4, Pluta 3, Dziewa 3, Milicić 2, Żołnierewicz 1, Mazurczak 0

Bahamy: Edgecombe Jr. 21, Ayton 18, Hield 17, Gordon 12, Miller 6, Munnings 5, Smith 5, Hunter 5, Nairn 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj