Ponad sześćdziesięciu lekkoatletów powołanych na Mistrzostwa Świata!
Dziś Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował o powołaniach na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Tokio. W gronie desygnowanych do wyjazdu do Japonii znalazło się sześćdziesięciu jeden polskich reprezentantów. Kadra może jeszcze ulec drobnemu powiększeniu po relokacjach/wycofaniach innych uczestników mających minima na tę imprezę.
Mistrzostwa Świata rozpoczną się 13 września i potrwają dziewięć dni. Polacy swoich szans na medale głównie będą upatrywać i szukać w największych naszych gwiazdach – Anicie Włodarczyk, Natalii Bukowieckiej, Pii Skrzyszowskiej, Pawle Fajdku czy Ewie Swobodzie. Wiadomo jednak, że o krążki będzie niezwykle trudno, bo na imprezie pojawi się wiele bardzo dobrych nazwisk.
Miłą niespodziankę mogą sprawić Maria Żodzik czy Cyprian Mrzygłód, którzy prezentują od dobrych kilku tygodni ustabilizowaną, wysoką formę.
Skład polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Tokio:
- Kobiety:
100 metrów: Ewa Swoboda
100 metrów przez płotki: Pia Skrzyszowska
400 metrów: Natalia Bukowiecka, Justyna Święty-Ersetic
400 metrów przez płotki: Anna Gryc
800 metrów: Margaria Koczanowa, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
1500 metrów: Klaudia Kazimierska, Weronika Lizakowska
3000 metrów z przeszkodami: Alicja Konieczek, Kinga Królik
maraton: Aleksandra Brzezińska, Izabela Paszkiewicz
chód na 20km: Katarzyna Zdziebło
chód na 35km: Agnieszka Ellward, Katarzyna Zdziebło
sztafeta 4×100 metrów: Ewa Swoboda, Marlena Granaszewska, Magdalena Niemczyk, Aleksandra Piotrowska, Magdalena Stefanowicz, Krystyna Cimanouska
sztafeta 4×400 metrów: Natalia Bukowiecka, Justyna Święty-Ersetic, Weronika Bartnowska, Aleksandra Formella, Anastazja Kuś, Alicja Wrona-Kutrzepa siedmiobój: Adrianna Sułek-Schubert
rzut oszczepem: Maria Andrejczyk, Małgorzata Maślak-Glugla
skok wzwyż: Maria Żodzik
skok w dal: Nikola Horowska, Anna Matuszewicz
rzut dyskiem: Daria Zabawska
rzut młotem: Katarzyna Furmanek, Ewa Różańska, Anita Włodarczyk
- Mężczyźni:
110 metrów przez płotki: Damian Czykier, Jakub Szymański
400 metrów: Maksymilian Szwed
800 metrów: Filip Ostrowski, Patryk Sieradzki, Maciej Wyderka
1500 metrów: Filip Rak
maraton: Mateusz Kaczor
chód na 20km: Maher Ben Hlima
chód na 35km: Maher Ben Hlima
sztafeta 4×100 metrów: Adrian Brzeziński, Dominik Kopeć, Jakub Lempach, Adam Łukomski, Oliwer Wdowik, Łukasz Żak
sztafeta mieszana: Maksymilian Szwed, Kajetan Duszyński, Marcin Karolewski, Daniel Sołtysiak rzut oszczepem: Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, Dawid Wegner
skok wzwyż: Mateusz Kołodziejski
skok o tyczce: Piotr Lidek
pchnięcie kulą: Kondrad Bukowiecki
rzut młotem: Paweł Fajdek, Marcin Wrotyński
Polecane
Lekkoatletyka11.06.26Rekord życiowy Anastazji Kuś i piąte miejsce Klaudii Wojtunik!
Ewa Betlej
Lekkoatletyka10.06.26Diamentowa Liga: Natalia Bukowiecka wróciła po kontuzji i zajęła miejsce na podium!
Ewa Betlej
Lekkoatletyka09.06.26Zwycięstwo Magdaleny Stefanowicz w Kladnie!
Ewa Betlej
Lekkoatletyka07.06.26Diamentowa Liga/Halina Konopacka Classic: Ewa Swoboda i Maria Żodzik w gazie!
Ewa Betlej
W odpowiedzi na “Ponad sześćdziesięciu lekkoatletów powołanych na Mistrzostwa Świata!”
Czyżby w PZLA stosowane były podwójne standardy? Według regulaminu trzeba było być w odpowiednim rankingu i z tego co mi wiadomo chodziarka Kinga W. się w nim znalazła. Powołania jednak nie dostała. Czyżby miała zbyt słabe znajomości?