Foto: biathlon.com.pl

PŚ w biathlonie: Awans Anny Mąki i brak sukcesu Jana Guńki w biegu pościgowym!

Reklama

Zdecydowany awans w biegu pościgowym na dziesięć kilometrów zanotowała Anna Mąka. Gorzej było w przypadku Jana Guńki, który tym razem nie zdobył punktów do Pucharu Świata.

Anna Mąka do biegu pościgowego na 10 kilometrów przystąpiła z czterdziestej szóstej pozycji, a zdołała awansować na dwudzieste drugie. Polka świetnie strzelała, i znalazła się w gronie biathlonistek, które były bezbłędne. To w połączeniu z dobrym biegiem dało jej przesunięcie się w górę o dwadzieścia cztery lokaty. Dla polskiej biathlonistki to trzeci najlepszy wynik w karierze.

Warto zauważyć, że w biegu pościgowym udział miała też brać Natalia Sidorowicz, ale z powodu przeziębienia nie przystąpiła do niego.

U panów bieg pościgowy toczył się na 12,5 kilometrowej trasie. Jedynym Polakiem w nim był Jan Guńka. Niestety już na pierwszym strzelaniu popełnił dwa błędy, kolejne zakończył bez pudła, a następne dwa znów były obarczone rundami karnymi. To nie mogło dać dobrego miejsca. Polak z 37. pozycji spadł na 43, która nie dała punktów do klasyfikacji Pucharu Świata.

Wyniki biegu pościgowego kobiet na 10 kilometrów:

1. Lou Jeanmonnot – 31:41,3

2. Franziska Preuss +0,3 s.

3. Vanessa Voigt +18,5 s.


22. Anna Mąka +3:05,8

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn na 12,5 kilometra:

1. Sebastian Samuelsson – 31:38,4

2. Philipp Nawrath +5,1 s.

3. Vetle Sjaastad Christiansen +7,2 s.


43. Jan Guńka +4:00,9

Reklama
Opublikowano: 04.12.23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane