Joanna Kil
Foto: Polski Związek Narciarski

PŚ w kombinacji norweskiej: Dobry występ Joanny Kil! Polka z najlepszym rezultatem w tym sezonie!

Puchar Świata w kombinacji norweskiej dotarł do Ramsau. W Austrii najlepszy wynik w tym sezonie ustanowiła Joanna Kil. 

Reklama

Na początek panie oddawały skoki. Joanna Kil niekoniecznie mogła być zadowolona ze swojej próby. Polka poleciała na 74.5 metr, co plasowało ją na dopiero trzydziestym miejscu ze stratą ponad czterech minut do liderki Ingrid Laate.

Podczas biegu polska kombinatorka miała co odrabiać. Jak zwykle druga część zmagań wyszła jej zdecydowanie lepiej niż pierwsza. Kil bardzo dobrze trzymała tempo na trasie i dzięki temu awansowała aż o dziewięć pozycji docierają do mety na dwudziestej pierwszej lokacie. To jej najlepszy wynik w aktualnie trwającym sezonie.

Zawody po raz dwudziesty w Pucharze Świata odniosła Marie Hagen, która lideruje w klasyfikacji generalnej. W tym samym notowaniu Joanna Kil zajmuje dwudzieste czwarte miejsce.

Wyniki PŚ w kombinacji norweskiej kobiet:

1. Ida Marie Hagen (Norwegia) – 14:41.9

2. Alexa Brabec (Stany Zjednoczone) +18.7

3. Nathalie Armbruster (Niemcy) +33.5


21. Joanna Kil +3:42.4

Reklama
Opublikowano: 20.12.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane