PŚ w Kranjskiej Gorze: Świetny start Maryny Gąsienicy-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 7. miejsce w sobotnim slalomie gigancie podczas alpejskiego Pucharu Świata pań w Kranjskiej Gorze.
W pierwszym przejeździe Maryna Gąsienica-Daniel przejechała w czasie 1 minuty, 2 sekund i 85 setnych sekundy, co dało jej 9. miejsce. Na prowadzeniu z czasem 1 minuty, 1 sekundy i 38 setnych sekundy była Szwajcarka Camille Rast, która miała 0,33 sekundy przewagi nad Amerykanką Paulą Moltzan.
Po swoim drugim przejeździe Maryna Gąsienica-Daniel objęła prowadzenie, notując 2 minuty, 1 sekundę i 61 setnych sekundy. Wynik ten pozwolił na awans w klasyfikacji – na 7. miejsce.
Z 5. na 2. miejsce w finałowym przejeździe awansowała Julia Scheib, która osiągnęła 2 minuty i 29 setnych sekundy. O 0,27 sekundy z Austriaczką przegrała Paula Moltzan, która zajęła 3. lokatę.
Zwycięstwa nie dała sobie odebrać Camile Rast – 2 minuty i 9 setnych sekundy.
W klasyfikacji slalomu giganta na prowadzeniu znajduje się Julia Scheib, która zgromadziła 460 pkt. Na 10. miejscu plasuje się Maryna Gąsienica-Daniel – 144 pkt.
PŚ w Kranjskiej Gorze – wyniki zawodów:
1. Camile Rast (SUI) 2:00.09
2. Julia Scheib (AUT) 2:00.29
3. Paula Moltzan (USA) 2:00.56
…
7. Maryna Gąsienica-Daniel (POL) 2:01.61
Polecane
Sporty zimowe29.03.26Reprezentacja Polski w curlingu po raz pierwszy wygrywa na mistrzostwach świata!
Mariusz Cichowski
Skoki narciarskie29.03.26Stefan Horngacher wróci do kadry polski?!
Mariusz Cichowski
Skoki narciarskie29.03.26Kamil Stoch – kariera nacechowana symbolami
Paweł Stańczyk
Skoki narciarskie29.03.26PŚ w Planicy: Kamil Stoch zakończył karierę. Wślizgnął się do finału
Paweł Stańczyk