fot. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego/Tomasz Jastrzebowski

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Damian Żurek i Kaja Ziomek-Nogal triumfują w Inzell!

Znakomitą formę przed Igrzyskami Olimpijskimi po raz kolejny potwierdził Damian Żurek. Polak po raz drugi okazał się najlepszy na dystansie 500 metrów podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w niemieckim Inzell. W biegu na 500 metrów najlepsza okazała się Kaja Ziomek-Nogala.

Reklama

W piątek 26-letni zawodnik wygrał rywalizację na 500 metrów i po raz pierwszy w sezonie pokonał Jordana Stolza. Żurek w finale ustanowił nowy rekord toru, który od piątku wynosił 34,098 s.

W niedziele reprezentant Polski ponownie okazał się najlepszy. 26-latek po raz drugi z rzędu okazał się lepszy od Amerykanina Jordana Stolza. Polak tym razem wygrał bezpośredni pojedynek z wielokrotnym mistrzem świata, a czasem 34.065 poprawił po raz drugi rekord toru. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Marek Kania, który po raz pierwszy w sezonie stanął na podium PŚ.

W sobotę 26-letni łyżwiarz szybki rywalizację na 1000 metrów zakończył na drugim stopniu podium. Trzeci z Biało-Czerwonych Piotr Michalski rywalizację zakończył na czternastej pozycji.

Wyniki biegu na 500 metrów mężczyzn:

1. Damian Żurek (Polska) – 34.065
2. Jordan Stolz (USA) – +0.041
3. Marek Kania (Polska) – + 0.231
4. Jennind De Boo (Holandia) – + 0.309
5. Jun-Ho Kim (Korea Południowa) – + 0.310
———
14. Piotr Michalski (Polska) – + 0.602

W rywalizacji kobiet, najlepsza okazała się Kaja Zimek-Nogala, która wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Sophie Warmuth i Holenderkę Marrit Fledderus. Na szóstej pozycji rywalizację ukończyła Andżelika Wójcik, a 9. miejsce zajęła Martyna Baran.

Wyniki biegu na 500 metrów kobiet:

1. Kaja Zimek-Nogala (Polska) – 37.250
2. Sophie Warmuth (Niemcy) – + 0.368
3. Marrit Fledderus (Holandia) – +0.371
4. Isabel Grevelt (Holandia) – + 0.427
5. Kristina Silaeva (Kazachstan) – +0.427
6. Andżelika Wójcik (Polska) – + 0.580
——-
9. Martyna Baran (Polska) – + 0.642

Reklama
Opublikowano: 25.01.26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane